Ana sayfa Donanım TP-Link NC450 inceleme

TP-Link NC450 inceleme

0

Bu incelememizde ağ ürünleri konusunda 20 yılı aşkın deneyime sahip, sektörün öncü firmalarından olan TP-LINK’in kablosuz ev aygıtlarından, gece görüşlü Wi-Fi kamera NC450’yi inceliyoruz. Yeni logosu ve kimliği ile sadece ağ oluşturma ürünleri ile değil, gelişen teknolojik ihtiyaçlardan olan akıllı ev gereksinimlerine de çözüm üreten firmanın bu IP kamera ile hedeflediği grup, ev ve ofislerinin güvenliğini düşünen kullanıcılar. Şık ve kompakt tasarımı ile fazla yer kaplamayan NC450, ister bir dolabın üstünde, isterseniz de tavanda konumlandırabileceğiniz bir IP kameradan biraz daha fazlasını sunuyor.  Kutu içeriğinde kameranın ve kullanım kılavuzunun yanı sıra, IP kameranızı tavana sabitlemenize yarayan bir plastik aksam da bulunuyor. Arka kısmında anten takabileceğiniz bir girişi de mevcut olan NC450’nin anteni de kutu içeriğine dahil.  

Yatay ve dikeyde hareket edebilen ve Wi-Fi özelliği ile hem kurulumda, hem de kullanımda oldukça büyük bir kolaylık sağlayan NC450, 1280×720 çözünürlükte çok net bir görüntüleme sunuyor. Görüntü kayıt format ve ayarlarını değiştirmenin mümkün olmadığı NC450, 1/4″ CMOS sensörü ile 30 kare/saniye hızında görüntü sunabiliyor. NC450, lensinin kenarında bulunan 8 adet kızılötesi LED aydınlatma ile gece ve gündüz kayıt yapabiliyor. Işık algılayıcısı sayesinde kendi kendine gece moduna geçerek monokrom kayıt yapan kamerayı manuel olarak da gece moduna alabiliyorsunuz.  Gece görüş modunda yaklaşık 8 metre (28 feet) uzağa kadar kayıt alabilen NC450, hareket kabiliyeti açısından bakıldığında yatayda 300°, düşeyde ise 110° derece hareket edebilen gövdesi ve 75° ‘lik görüntü algılayıcısı sayesinde tüm çevresini algılayabiliyor. 

 

Kurulumu oldukça basit olan NC450, Wi-Fi ya da Ethernet aracılığı ile bağlantı kurduğunda, üzerindeki TP-LINK logusunun yeşil ışığı ile bunu size bildiriyor. Daha sonra Android ya da iOS tabanlı telefonunuza ücretsiz olarak indireceğiniz tpCamera uygulamasında hesap oluşturduğunuzda bağlantınız da yapılmış oluyor. Bu noktadan sonra internet erişiminizin olduğu her noktadan evinizi ya da ofisinizi izlemeniz mümkün. Kendi uygulamasını kullanarak kameranızın hareketlerini de kontrol edebiliyorsunuz. Akıllı telefonunuzun ekranını parmağınızla kaydırdığınızda kameranızın kafasını da o yöne doğru hareket ettirmiş oluyorsunuz. Bu sayede istediğiniz yöne çevirdiğiniz kameranızın anlık kaydını da izleyebiliyorsunuz. 

Dahili SD kart yuvası ile 32GB’a kadar hafıza desteği sunan TP-LINK NC450, önemli anlar için anlık bildirim desteği de sunuyor. Kameranız, harekete veya sese duyarlı hale getirdiğinizde, algılayabildiği ses veya hareketleri size bildirim ve mail olarak gönderiyor. Her ne kadar bu sensörlerin hassasiyetlerini değiştirmemize olanak tanımasa da, test ettiğimiz süre zarfında gayet tatminkar sonuçlar aldığımızı söylemek mümkün. Dahili mikrofon ve hoparlörü olan NC450, iki taraflı ses transferine olanak sağlıyor. Bu sayede izlediğiniz ortamdaki kişilerle aranızdaki mesafeye bakmaksınız iletişim de kurabiliyorsunuz. 

 

NC450 IP kamera hareket kabiliyeti, bildirimde bulunan sensöre bağlı kayıt özelliği ve kolay kurulumu ile son kullanıcının birçok ihtiyacını karşılıyor. Pazarda alternatifleri bulunsa da kalitesi ile onların bir adım önünde olduğunu söylemek mümkün.

TP-Link NC450 Fiyatı: 494 TL

Artıları:
–    Akıllı telefondan kontrol
–    Gece moduna otomatik geçiş

Eksileri:
–    Kayıt ayarlarının değiştirilememesi

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here