Ana sayfa Haber TP-Link NC250 Bulut Kamera incelemesi

TP-Link NC250 Bulut Kamera incelemesi

0

TP-Link”in 2016 itibarıyla son derece dikkat çekici bir “değişim” hareketine imza attığı görüldü. Şirket, ağ teknolojileri odağındaki çeşitli ölçülerdeki aygıtlarının öne çıktığı ürün portföyünü akıllı ev teknolojileri ve bir dizi başka aksesuarla zenginleştirdi. Günümüzde yavaş yavaş şekillenen “yakın zamanın” ev ve ofisleri için ilginç aygıtlar sunmaya başladı bu inovatif şirket. Test merkezimizde ağırladığımız TP-Link NC250 de bunlardan biri. Fikir olarak görüntünün mobil cihazlar üzerinden anlık şekilde izlenebilmesini esas alıyor, ancak konunun çok daha detaylı yönleri var. İşte bunlara yakından bakacağız…

 

Tasarım

 

TP-Link NC250, son derece modern bir kutu ile sizi karşılıyor. Kısa süre içinde de cihaza merhaba diyorsunuz. İlk olarak güzel görünüyor, köşelerindeki hafif kavisler, ince ve modern tasarımı ile pozitif hisler uyandırıyor. ön yüzündeki kamera açıklığıyla görev tanımını bir miktar hissettiriyor; NC250, çok açık bir ifadeyle ben güvenlik ve izleme odaklı bir kamerayım diyor.

 

Malzeme kalitesi gayet iyi. Kırılabilir, bükülebilir bir bölümü neredeyse yok. Ayağı, ayağın üzerinde kamera başlığının döndürülebilmesini sağlayan mekanizma ve kamera bağlığı olmak üzere üç kısımdan oluşuyor. Birbirinden ayrılabilir kısımlara sahip olduğu için ister bir yüzey üzerinde, ister sadece kamera başlığının herhangi bir yere konumlandırılmasıyla kullanımı mümkün. Ayrıca ayağın üzerindeki mekanizması hareket edebildiği için farklı açılarda da durabiliyor. Kullanım ve konumlandırma açısından çokyönlü bir aygıt söz konusu. Arka yüzünde WPS/reset tuşu mevcut. Bunun dışında güç girişi ile Ethernet portu bulunuyor. Kullanımına dair detaylara geçerken bu port ile WPS”ten bahsedeceğiz…

 

Kullanım

 

Kurulumu çok basit, Ethernet üzerinden (kablolu internet bağlantısı) ya da WPS yoluyla (kablosuz) görüntü aktarımı sağlıyor. Ağa bağlantılı olması gerekiyor, ardından da mobil cihazlar üzerinden, indirilen TP Kamera adlı uygulaması ile kullanımına başlıyorsunuz. 720p HD görüntü kaydı sağlıyor, görüntüler keskin ve net. Ayrıca gece görüşü ile karanlıkta dahi çok net görüntüler elde ediyorsunuz. Otomatik devreye giren gece görüşü, örneğin gündüz normal kayıt gece de ortam koşuluna (karanlık) uygun kayıt imkanı tanıyor. Bu sayede 24 saat boyunca, her koşulda kayıt yapabiliyor.

 

Cihazın kullanım senaryoları aslında net. Güvenlik amaçlı kullanım ve gözetleme amaçlı kullanım bunlar arasında öne çıkıyor. örneğin bebeğiniz var ve bakıcısını anbean izlemek istiyorsunuz, bu ürünle mümkün. çalışanlarınızı görmek istiyorsunuz, bunu da yapıyor. Ev ya da otoparktaki hareketliliği izlemek isteyebilirsiniz, doğru cihazdasınız.

İlginç bir detay olarak hareket ve ses algılama özelliği var; özetle evde ya da ofiste ilginç sesler ya da kımıldanmalar varsa size anında bir e-posta geliyor. Ek olarak fotoğraf da çekebiliyor.

 

Artılar:

Fiyat

300Mbps desteği

Pratik kullanım

Hızlı kurulum

Ergonomik

Ethernet/WPS

Gece görüş özelliği

E-posta uyarı özelliği

 

Eksiler:

Daha küçük olabilirdi

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here