Ana sayfa Haber TP-LINK”in ilk çeyrek raporu ağ bağlantısı sektörünün oldukça bağımsız olduğunu gösteriyor

TP-LINK”in ilk çeyrek raporu ağ bağlantısı sektörünün oldukça bağımsız olduğunu gösteriyor

0

Akıllı telefon satışları, internet yayıncılığı dönemi, kişisel habercilik, kısmen artış gösteren PC satışları ve bununla birlikte Türkiye’de değişmekte olan internet hızı kategorileri modem ve diğer ağ bağlantısı ürünlerinin satışlarını az etkilemiş gibi görünüyor. Hatırladığım kadarıyla ilk üç çeyrek itibariyle 3 milyona yakın akıll telefon satışı ve 600 bine yakın PC satışı gerçekleşiyor. Aslında düz bir hesapla bu oranların mutlaka TP-LINK’in satışlarına yansıması da gerekiyor. TP-LINK‘in verdiği rakam azımsanmayacak bir boyutta değil, yaptıkları çalışmaya göre firma 550 bine yakın sayıda satış gerçekleştirdi. Bu rakam 2. çeyrek sonucunda mutlaka artacaktır çünkü artık TP-LINK, akıllı ev hub’ları, akıllı telefon modeli gibi farklı şeyler de geliştirip satıyor.

TP-LINK‘in Türkiye Müdür Yardımcısı Ali Dinçer’e göre, bu rakam önümüzdeki dönem itibariyle 1.5 milyonu bulacak.Bunda ağ ürünleri konusunda geliştirilen ortaklıklar ve yayın döneminin değişmesi etken olacak. 

. Distribütörler üzerinden elde edilen satış rakamlarında 2016″ın ilk üç ayında açık ara önde olduklarını vurgulayan Dinçer, “İkinci çeyrekte toplam satış rakamlarının artmasını bekliyoruz. özellikle fiber ve 4.5G kullanımına paralel olarak yeni ağ ürünü talepleri oluşacak. O nedenle daha iyi bir ikinci çeyrek geçireceğimize inanıyoruz” diyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here