Ana sayfa Haber TP-LINK”in AC destekli yeni menzil genişleticisi ölü nokta sorunsalını çözecek

TP-LINK”in AC destekli yeni menzil genişleticisi ölü nokta sorunsalını çözecek

0

Ev ve ofislerde daha fazla cihazla kablosuz olarak internete bağlanmaya başlayınca WiFi sinyallerinin her noktaya ulaşması önemli hale geldi. Mobil cihazlar sayesinde artık evin/ofisin her noktasında yüksek güçlü bağlantı ihtiyacı oluşuyor. Ancak gerek binaların mimari yapısı, gerekse modem/router”ların yanlış konumlanması gibi nedenlerle WiFi kapsama alanı birçok kullanıcının en önemli sorunu. Bu sorunu çözen teknoloji listesinin ilk sırasında ise Range Extender denen cihaz bulunuyor. Modem/router”dan aldığı WiFi sinyalini kurulduğu noktada tekrarlayarak evin/ofisin diğer bölgelerine ulaştıran menzil genişletici,  prize takılarak kullanılıyor. üzerindeki WPS tuşuna basılarak modem/router ile eşleşerek çalışıp kurulum zorluğunu da ortadan kaldırdı. Evde ya da ofiste en uygun noktaya yerleştirilebilmesi, ürünün performansı, dolayısıyla “ölü bölge” sorununun ortadan kalması için çok önemli. ürünün üzerinde yer alan akıllı sinyal göstergesi, en uygun konuma yerleşim konusunda kullanıcılara yol gösteriyor. Sinyal gücüne göre maviden kırmızıya kadar dönüşen renkli ışık ile en iyi konumun seçilmesine yardımcı olan cihazı, sinyalin en iyi olduğu mavi ile azalmaya başladığı turuncu renge geçiş noktasında bir yere konumlayarak en iyi sonucu almanızı sağlayacak.

Kablosuz ağ standardında yeni nesil olan 802.11AC destekli olan ürün, bu sayede yüksek hızda WiFi desteği sunuyor. Kapsama alanını genişleten ürün ile 4K video”dan online oyuna kadar her tür uygulama sorunsuz ve kesintisiz olarak yapılabiliyor.

çift kanal (dual band) desteği olan ürün, toplamda 1200Mbps kablosuz hızlara ulaşabiliyor. Ayrıca ürün üzerinde yer alan Gigabit Ethernet girişine kablo ile ağa bağlanan cihazları yüksek hızda bağlamak mümkün oluyor. Blu-ray oynatıcı, oyun konsolu, DVR ya da akıllı TV gibi cihazları kablo ile ağa bağlayan bir köprü görevi de gören cihaz, üzerinde yer alan ayarlanabilir üç adet anteni sayesinde WiFi sinyallerini uzak noktalara kadar ulaştırabiliyor.  RE355″in tüm antenleri de çift kanal desteği sunuyor.

 

ürünün tavsiye edilen satış fiyatı KDV dahil 93 USD olarak belirtildi.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here