Ana sayfa Haber TP-LINK”in 2015 ve sonrası planları

TP-LINK”in 2015 ve sonrası planları

0

Kablosuz ağ bağlantılarıyla ilgili itibarını kanıtlayan TP-LINK, bugün bir basın toplantısıyla birlikte gelecek hedeflerini ve bugünki konumunu paylaştı. üretilen cihazlardan çok gelecek nesil kablosuz bağlantı ürünleriyle şimdiden tanışmış olduk. TP-LINK, 4G’nin az da olsa ihtiyacını karşılayabildiği ancak kesinlikle 5G‘nin gerektirdiği IoT (nesnelerin interneti) platformuna dair planlarını ve cihazlarının da üzerine titrediğini açıkladı. Bize göre IoT platformuna yaklaşık 7 veya 8 yılllık bir süreç var ancak, TP-LINK şimdiden temelden olarak ele alabileceğimiz, basit ve kitlenin IoT’u daha kolay anlayabileceği cihazlar üretmiş. Bununla birlikte TP-LINK‘in kurumsal çözümlemeleri de bundan böyle IoT’a dayandırılarak kablosuz ağ bağlantıları konusunda yeni bir evreye geçilecek.

TP-LINK’in Türkiye müdür yardımcısı Ali Dinçer’e göre dünya çapında pazardaki küçülmelere karşın, TP-LINK, kürsel çapta ve Türkiye’de de büyüme kaydetti. Bu büyümenin ve satış rakamlarındaki yükselişin en büyük nedeni bize göre, TP-LINK‘in sağladığı satış sonrası destek ve cihazlarında sürekli kullandıkları kompakt tasarım anlayışı ve kolay bağlantı özellikleri.

TP-LINK‘in temellendireceği yeni teknolojiler de böylece açıklanmış oldu. 4G, akıllı ev, akıllı ofis, bulut bilişim ve IoT platformu. 4G’ye geçilmesiyle birlikte firmanın “hazır ol”da beklettiği bütün cihazlar piyasaya sürülecek ve geçiş evresi yaşanmayacağı için 4G’ye uyumluluk konusunda desteklenemeyen teknooji bulunmayacak.  Ali Dinçer, TP-LINK’in akıllı ev, bulut bilişim ve IoT teknolojilerine daha fazla Ar-Ge ve yatırım yapıldığını belirtti. önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek olan fuarlarda ve teknoloji oturumlarında TP-LINK‘in 2017 sonrasına damga vuracak olan IoT ve akıllı ev altyapıları somut haliyle tanıtılmış olacak.

Kurumsal çözümlemelere yönelik ise, fiyat-performans odaklı cihazlar geliştiriliyor. özellikle otel, restaurant gibi geniş çerçevede iş yapan kurumlara da özel teklifler yollanacak. Yeni nesil erişim noktaları kolay yönetilmeleri nedeniyle daha fazla rağbet görecekler.

Tahmin:

5G internet resmi açıdan ilk olarak Rusya’daki 2018 Dünya Kupası’nda çalıştırılacak. Dünya çapına ise 2020 tarihinde kullanıma açılacak. Türkiye açısından da bu tarihler ön görülürken, şimdiden 5G testleri sonuçlanmış durumda ve bu sonuçlarla doğru orantılı olarak TP-LINK‘in bu 5G’ye yönelik teknolojiler geliştirdiğini şimdiden görebiliyoruz.

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here