Ana sayfa Haber TP-Link Evleri Akıllandırıyor

TP-Link Evleri Akıllandırıyor

TP-Link, prizden ampule, WiFi kameradan akıllı ev ürünlerini yönetmeyi sağlayan ücretsiz Kasa uygulamasına değin değişik çözümlerle evleri akıllandırıyor.

0

Kablosuz ağ pazarında dünya lideri olan  TP-Link®, bir süredir akıllı ev çözümleri de üretiyor. Standart bir evi akıllı hale getirmeyi sağlayan farklı ürünlere sahip olan marka, özellikle kolay kullanımlı ve akıllı ev ürünlerini de yönetmeyi sağlayan Kasa uygulaması ile kullanıcılara avantaj sağlıyor.

Günümüz yaşamında gerek kullanılan teknolojik ürünlerin çeşitliliği ve modern insanın alışkanlıklarındaki değişiklikler, gerek güvenlik gereksinimleri ‘akıllı ev’ kavramını ortaya çıkardı. Bunun sonucunda önce bazı cihazlar akıllı hale gelmeye başladı; daha sonra evdeki pek çok cihaz ve nesneyi akıllı hale getirmeyi sağlayan ürünler ortaya çıktı. ‘Nesnelerin İnterneti’ kavramı kapsamında standartları belirlemeye yönelik çalışmalara ilk başlardan itibaren katılan TP-Link, son birkaç yıldır geliştirdiği ürün ve çözümlerle akıllı ev ürünleri pazarında yer alıyor. TP-Link’in farklı ürünleri ile bir evi akıllı hale getirmek mümkün.

 

TP-Link’in akıllı ev ürünleri arasında ilk sırada akıllı prizler yer alıyor. Her tür elektrikli cihazı, her yerden, her zaman akıllı telefon ya da tablet bilgisayarlar ile yönetmeyi, açıp kapatmayı, programlamayı ve hatta enerji tüketimini ölçmeyi sağlayan TP-Link akıllı prizler, hem güvenlik, hem konfor hem de enerji tasarrufu için yararlı cihazlar. Evlerde lamba, ütü, vantilatör gibi tüm elektrikli cihazlar, bu akıllı prize takılarak her yerden kolayca açıp kapanabiliyor. İşyerleri için de özellikle su sebili, çay-kahve makinesi gibi gece kapalı olması gereken ama sabah çalışanlar ofise gelmeden çalışması uygun olan cihazlar için ideal çözümler (Akıllı prizler hakkında bilgi için: https://www.tp-link.com/tr/home-networking/smart-plug/).

TP-Link’in farklı özelliklere sahip akıllı ampulleri de evde yaşamı kolaylaştırıp daha keyifli hale getirirken enerji tasarrufu da sağlayan ürünler. Farklı durum ve ortamlar için ışık ayarı yapmayı; evden uzaktayken bile ışıkları açıp kapatmayı sağlayan akıllı ampuller de Kasa uygulaması ile her yerden kolayca yönetilebiliyor. (Akıllı ampuller hakkında bilgi için: https://www.tp-link.com/tr/home-networking/smart-bulb/).

Ev ve evdekilerin güvenliği için ise TP-Link’in uzaktan yönetilebilen WiFi kameraları akıllı ev çözümleri arasında yer alıyor. Hem gece hem gündüz çekim yapabilen, hareket ve sese duyarlı, aşağı-yukarı ve sağa-sola dönebilen, bir hareket ve ses algıladığında otomatik e-posta bildirimi gönderebilen, bulut destekli WiFi kameralar ile ev ve evdekilerin güvenliği sağlanıyor (WiFi kameralar hakkında bilgi için: https://www.tp-link.com/tr/home-networking/cloud-camera/).

Akıllı Ev Cihazlarını Yönetmek İçin Kasa Uygulaması Yeterli…

TP-Link’in akıllı ev çözümlerini akıllı telefon ve tablet bilgisayarlardan yönetmek amacıyla geliştirdiği Kasa uygulaması, son derece kolay kullanımı ile dikkat çekiyor. TP-Link akıllı ev ürünlerini Kasa üzerinden yönetmek; tüm cihazları uygulamada görüp her ayarı yapmak mümkün. Amazon Alexa, Google Asistan ile de uyumlu olan Kasa, akıllı ev ürünlerini ses ile de yönetme olanağı sunuyor.   

Android ve iOS destekli olan Kasa uygulaması ile akıllı ev ürünlerinin takibini yapmak son derece kolay. Evde birden fazla akıllı cihaz varsa Kasa ile bu cihazların tümü görülebiliyor; istenen cihaz açılıp kapatılabiliyor; günlük ya da haftalık program yapılabiliyor; cihazların elektrik tüketimi görülebiliyor. Üstelik bunların hepsi birkaç dokunuşla yapılabiliyor (Kasa uygulaması hakkında bilgi için https://www.tp-link.com/us/kasa-smart/kasa.html).

Akıllı evin olmazsa olmazı ise tabii ki internet. Tüm akıllı cihazların kullanımı ve yönetimi için güçlü, kesintisiz bir internet ağı gerekiyor. TP-Link, uzmanlık alanı olan bu konuda da akıllı eve özel ağ çözümleri geliştiriyor. Evin her yerinde WiFi için geliştirilen Mesh teknolojili Deco sistemleri, aynı zamanda akıllı ev çözümleri arasında da yer alıyor. Akıllı ev cihazları için kısa mesafe kablosuz ağ standardı olan Zigbee desteği de olan Deco M9+, Zigbee protokolünü destekleyen cihazları yönetebiliyor ve diğer cihazlarla etkileşimini sağlıyor. Böylece Deco ile evin her odasında akıllı evin keyfine varılabiliyor. Akıllı ev ürünlerinde farklı markalarla (TP-Link ürünleri dışında GE, Kwikset ve diğer lider markalar) uyumlu olan Deco, ampul, kilit, kamera, priz vb akıllı ev ürünlerinin birbiriyle etkileşim kurmasını sağlıyor. Ayrıca Amazon Alexa ve IFTTT desteği de sunan ürün, akıllı ev ürünleri için bir merkez görevi görüyor. (Deco ev WiFi sistemleri hakkında bilgi için: https://www.tp-link.com/tr/home-networking/deco/).

Farklı ürünleri, akıllı ev desteği olan ağ çözümleri ve kolay kullanımlı Kasa uygulaması ile TP-Link, bir evi akıllı hale getirmeyi sağlayan çözümleri kullanıcılara sunuyor. TP-Link’in akıllı ev çözümleri Türkiye’de de satışa sunuluyor.


 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here