TP-Link Archer VR2800 Modem Router inceleme

Ülkemiz şartlarında fiber hariç bütün bağlantıları destekleyen üst düzey, hızlı bir model.


Yzn: Kemal Metin

TP-Link’in günümüz şartlarında süper hızlı kategorisine rahatlıkla konuşlanan modemi, archer serisinin yeni ve en son üyesi TP-Link VR2800 adsl/adsl2/adsl2+/vdsl2 destekli modemini inceliyoruz. Ürünün kutusunu elinize aldığınızda sıradan modemlerden daha ağır olduğunu hissedeceksiniz. Zira modemin kendisi de kalitesiniz hissettirecek bir ağırlıkta. Şık bir tasarıma sahip olan TP-Link VR2800, 4 adet anteni ile, bu modem hızlıdır hissini şeklen bile veriyor aslında. Cihaz kesinlikle amatör tip oyuncak hisli modemlerden değil.

Kutudan modem, şarj adaptörü, modeme monte edeceğiniz dört adet anten, ethernet ve 2 adet telefon kablosu ve vdsl splitter çıkıyor. 2 adet telefon kablosu sanırım modem ve telefon için ayrı ayrı düşünülmüş. İlk kez modem bağlanacaksa ayrı olarak kablo arama derdinizi de TP-Link düşünmüş. Ufak ama ince bir ayrıntı. İçerisinde Türkçe kurulum kılavuzu mevcut ve zaten kolay olan kurulumunu hızlıca yapmanızı sağlıyor.

TP-Link VR2800'in kurulumu yeni nesil modemlerin çoğunda olduğu gibi gayet kolay. Öncelikle modem olarak mı router olarak mı kullanacağınıza göre, doğal olarak farklı şekilde kurulumları mevcut. Kurulum için ethernet kablosu ile bağlanmanız gerekmiyor, bütün ayarları kablosuz ağa bağlanarak yapabilmektesiniz. TP-Link’in ürünleri için geliştirdiği tether isimli uygulamayı akıllı telefonunuza kurarak buradan da hem kurulum hem de sonrası için ayarlarınızı yapabilirsiniz, ağınıza katılan diğer cihazları yönetebilirsiniz.

Kullananlar zaten biliyordur ancak yeni kullanmaya başlayanlar için çok kolay ve pratik bir uygulama yapılmış ve ağ yönetimini bizim gibi ev kullanıcıları için çok basit hale getiriyor. Modem olarak kullanacaksanız splitter aracılığı ile telefon kablonuzu dsl portuna, router olarak kullanacaksanız da modeminizden çıkan ethernet kablonuzu wan portuna takarak, ister kablosuz veya kablolu olarak bilgisayarınızdan, ister tether uygulamasını kurduğunuz akıllı telefonunuzdan kablosuz olarak, yönlendirilen adımlarda bilgileri girerek kolayca kurulum yapabilirsiniz. Sıradan bir kullanıcı için gayet basit adımlarla ürün kendisini kurmakta diyebilirim.

reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER