TP-Link Archer C20 AC750 Router inceleme

Archer C20 AC750 Ruter, gelişmiş teknolojik özelliklerine rağmen kullanım kolaylığı sunuyor

Arka kısmında güç girişinin yanında güç düğmesi, yeniden başlatma düğmesi ve WPS düğmesi bulunmakta. Ayrıca dört adet ethernet çıkışı ile tabii ki internet bağlantısı için bir adet ethernet WAN giriş portu bulunmakta. Wan girişi, routerınızı ethernet kablosu ile mevcut modeminize bağlayarak interneti paylaştıran port. Kablosuz sinyal dağıtmanız gereken, mevcut kablosuz ağınızın yetersiz kaldığı ya da hiç çekmediği yerlerde çok rahat bir şekilde kurulumunu yapıp internetin keyfini çıkaracağınız bir cihaz.

Kurulum ve kullanım kolaylığı olarak çok basit bir yapıya sahip olan TP-Link Archer C20 AC750 router 15 saniyede kurulum gibi bir çıkışla hareket ediyor. Cep telefonundan kolay kontrolü için geliştirdiği Tether isimli uygulamayı telefon ya da tabletinize kurarak, arayüz ayarlarını, kurulum ve ebeveyn kontrolü gibi denetimleri hızlı bir şekilde yapmanız mümkün. Uygulama gerçekten kaliteli ve modemin tepki süresi ve hızı tatmin edici. Kurulumu yapmanız için oluşturulmuş, otomatik kurulum seçeneği oldukça zaman kazandıracak kolay bir fonksiyon.

TP-Link Archer C20 AC750, 3 adet harici anteni ile sağladığı sinyal kalitesi ve 5GHz ile 2.4GHz bant genişliğinde çalışması ile mevcut internet deneyiminizi üst seviyelere taşımaya aday. Öne çıkan özelliklerinden biri "Eş zamanlı Dual-Band" teknolojisini açıklamak için biraz gerilere gitmek gerekiyor. Oldukça hızlı veri transferi yapmasına rağmen 2000'li yıllarda düşük çekim mesafesi yüzünden rafa kaldırılan 5GHz bandı, günümüzde hemen hemen her cihazın kullandığı 2.4GHz sinyallerinin karmaşası ve trafik sorunları nedeniyle tekrar hayatımıza geri döndü (aynı frekansta fazla sayıda modem ve istemcinin olması ağ üzerinde çakışmalara ve hız kaybına yol açar).  

reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER
reklam

Popüler İçerikler

reklam