Ana sayfa Haber TP-LINK AC destekli 1900Mbps”a ulaşabilen erişim noktasını duyurdu

TP-LINK AC destekli 1900Mbps”a ulaşabilen erişim noktasını duyurdu

0

 

 

 

TP-LINK, Wi-Fi ağlarını hızlandırarak kapsama alanı genişletebilen ve ayrıca 802.11ac prensibine sahip yeni nesil access point cihazını satışa sunmak üzere duyurdu. AP500 isimiyle raflarda olacak olan model, AC desteğine sahip ve 1900Mbps hıza ulaşabilecek. .çift kanal (dual-band) desteği ile birlikte ağda tıkanma sorununu önleyen ürün, yüksek hız ve geniş bant gerektiren 4K video, online oyun gibi uygulamalarda 5GHz bandında ve 1300Mbps hızda; hız gerektirmeyen e-posta, web” de gezinti gibi uygulamalarda ise 2.4GHz bandında ve 600Mbps hızda sorunsuz bir bağlantı sağlıyor. Böylece aynı anda akıllı TV”den 4K film indirip izlerken bilgisayardan e-postalar kontrol edilebiliyor, akıllı telefondan oyun oynanabiliyor.  Aynı zamanda çok işlevli bu ürün, tüm kablosuz ağ ihtiyaçlarınıza yönelik olarak AP, Köprü (Bridge), İstemci (Client) ve Tekrarlayıcı (Repeater) modları desteği sayesinde birçok seçeneği tek bir cihazda sundu.

üründe var olan çift yönlü ve çıkarılabilir antenler,  WiFi “ölü bölge” sorunu da ortadan kalkıyor. Ev ve ofisin WiFi kapsama alanı sorunsuzca genişletiliyor. üstelik “hüzmeleme” (beamforming) teknolojisi sayesinde bu kapsama alanı ağa bağlı cihazların olduğu bölgelere göre şekil alarak genişliyor. özellikle ağa bağlı ve sürekli yeri değişen mobil cihazların kullanımı artıkça, hüzmeleme teknolojisi son derece yararlı oluyor. Ağa bağlı cihazlar ev ya da ofisin hangi bölümlerinde ise kapsama alanı o bölümlere doğru genişliyor; cihazlar yer değiştirdikçe WiFi kapsama alanı da akıllı bir şekilde otomatik olarak değişiyor.

AP500, kablolu olarak ağa bağlanan akıllı televizyon, oyun konsolu gibi cihazların da yüksek hızda bağlanabilmesi için Gigabit Ethernet girişine sahip. Cihazda yer alan çift çekirdekli 1GHz işlemci ise, birden fazla cihazın aynı anda bağlı olduğunda performans düşmesine engel oluyor.

Tek kutuda birçok cihazın işlevini barındıran AP500, erişim noktası özelliğinin yanı sıra sinyal tekrarlayıcı/köprü, İstemci (client) ve Multi-SSID modlarına sahip. Güçlü web arayüzü sayesinde birkaç dakika içinde kurulabilen cihazın ayarlarının yapılması ve kullanımı da son derece basit. ürünün tavsiye edilen satış fiyatı 290 USD + KDV.  

kaynak

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here