Ana sayfa Haber Toshiba, Türkiye’deki 20. yılını kutladı

Toshiba, Türkiye’deki 20. yılını kutladı

0

Dünyanın önde gelen teknoloji markalarından Toshiba, Türkiye”deki 20. yılını gerçekleştirdiği basın toplantısı ile kutladı

 

Japon teknoloji devi Toshiba”nın Türkiye bilişim sektörüne katkıda bulunduğu 20 yılı ile son döneme damga vuran yeni teknolojileri, T.C. Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Toshiba Avrupa Başkanı Alan Thompson ve TNB A.Ş. Genel Müdürü Aytaç Biter”in katıldığı bir organizasyonla değerlendirildi. Türkiye”de teknolojinin yaygınlaştırılmasına yönelik katkılarından ötürü Egemen Bağış Toshiba Avrupa Başkanı Alan Thompson ve TNB A.Ş. Genel Müdürü Aytaç Biter”e teşekkür plaketi sundu.


 
Toplantının açılış konuşmasını yapan TNB A.Ş. Genel Müdürü Aytaç Biter bir dünya devini Türkiye”de başarıyla temsil ettiklerine dikkat çekerek, “Toshiba teknolojisi ile sürekli takip edilen bir marka. Son teknoloji ürünlerini en hızlı biçimde Türkiye ile buluşturmak amacıyla önemli çalışmalar yapıyoruz. üstün teknolojik özellikleriyle hem dünyada hem de ülkemizde adından çok söz ettiren yeni ürünlerimizin gücüyle 2012 yılını da büyümeyle kapatacağımızı düşünüyoruz” şeklinde konuştu. Toplantıda konuşan Toshiba Avrupa Başkanı Alan Thompson, Türkiye ile Japonya arasındaki özel bağın geçmişe dayandığını belirterek, “Japonya”da doğan bir marka olan Toshiba için Türkiye ve Türk halkı her zaman ilk sırada oldu”. Türkiye markamız için sadece bir pazar değil aynı zamanda tarihten gelen bir dostluğun da coğrafyası” dedi. Ardından T.C. Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış yaptığı açıklamada, Türkiye”nin gelişimi için teknolojinin önemine dikkat çekerek FATİH projesi gibi dev projelerle Türkiye”nin geleceğine yatırımların aralıksız süreceğini belirtti. Toshiba gibi teknoloji liderlerinin Türkiye”deki faaliyetlerine özel önem verdiklerini söyleyen Bağış, Toshiba”nın Türkiye”ye katkılarını artırarak sürdürmesini temenni ettiğini söyledi.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here