Ana sayfa Donanım Toshiba Tecra R840

Toshiba Tecra R840

0

İş dünyasının taşınabilir performansı…
 

Toshiba Tecra R800″ün petek dokulu, sert reçine kasası güven duygusu veriyor. Cihazın iç bölümüne gömülü durumda olan gövde ayakları bükülmelere karşı dayanıklılık kazandıran bir etmen durumunda. 14 inçlik ekran boyutu, küçük subnotebook ve 15 inçlik standart ekran boyutunun bir karışımı olan R840, ilk olarak hafif bir dizüstü bilgisayar izlenimini taşınabilirlik anlarının odağında bırakıyor. Günümüzde çalışanların mobilize edilmesi eğilimine uymak isteyen ve geniş kullanım amaçlarına uygun tutarlı bir mobil bilgisayar platformu arayan IT yöneticileri için Tecra R840, ideal dizüstü bilgisayar özellikleri taşıyor. Toshiba Tecra R840, ikinci nesil Intel Core işlemciye sahip.
 

toshiba tecra r840
 

Intel Core i5 2520M işlemci; Turbo Boost 2.0 teknolojisi sayesinde, ekstra performansa ihtiyaç duyulduğunda otomatik olarak kendini hızlandırma fonksiyonunu kullanıcısının hız beklentilerinin karşılığı olarak sergiliyor. Intel Hyper-Threading Teknolojisi sayesinde işlemcinin her çekirdeği aynı anda iki görev üzerinde çalışabiliyor. Böylece daha hızlı bir şekilde işlerinizi yapıyorsunuz. 640 GB sabit diski bulunan R840, büyük bir dosya arşivini yanınızda bulundurmanıza olanak tanıyor. Yüksek grafik ayarları gerektiren oyunlarda performans yeterli olmamakla birlikte oyunlarda orta-üst grafik ayarlarıyla yapılan incelemeler için yeterli performans ortaya konuldu. Yüksek çözünürlüklü filmlerde hem görüntü hem ses performansı açısından yapılan incelemelerde bütün sonuçlar tatmin edici. Yüksek bas içeren seslerde verimli olmamakla beraber ses sunumunun da iyi olduğun belirtmek isterim.

 

Intel ve Toshiba tarafından geliştirilen “Airflow Cooling” ileri soğutma sistemi sayesinde fan sesi en aza indirgenerek çalışıyor. Ustalıkla tasarlanmış havalandırma kanalı, ana kart ısı kontrolünü optimize ediyor. Toshiba Tecra R840″da ilginç bir detay”da dayanıklılık parametreleri için sergilediği iddialı duruş. Bağımsız bir Alman test enstitüsü olan TüV Rheinland”da R800 serisindeki dizüstü bilgisayarlar dayanıklılık testinden geçirilmiş. Sonuçlar çok ilginç: cihaz 76 cm yükseklikten düşmeye karşı dayanıklılık gösterebiliyor. Dizüstü bilgisayardaki verilerde hiçbir zarar yaşanmadan hem de. Ayrıca LCD”nin üzerine 100kg ağırlık yerleştirilmiş ve sonuç yine dayanıklılık sınırlarını zorlayan şekilde. Ayrıca R serisi bütün dizüstü bilgisayarlar, 30 ml. sıvı dökülmesinde de herhangi bir sorun yaşatmamış. Tabi bu belirtilen düzeylerin üzerindeki denemelerde bir takım arızalar yaşanmış. Bütün bunlar Toshiba”nın yeni dizüstü bilgisayar serisi için dayanıklı ve güvenilir sonuçlarına bizi ulaştırıyor.
 
toshiba tecra
 

1 USB 3.0 ve iki adet USB 2.0 girişi, WLAN, LAN girişi, Bluetooth, HDMI ve Mobil Geniş bant” a hazır özelliklere sahip olan Toshiba Tecra R840 ayrıca; dâhili bir web kameraya sahip. Küçük ve ince tasarımının yanında çok önemli bir artı değer olan optik sürücü, Toshiba Tecra R840 sisteminde yer alıyor. R840, enerji tüketimi oldukça dengeli. Wi-Fi açık, internetten 3 saat HD video izleme ve yaklaşık 2 saat Dirt 3 oynama şeklindeki kullanımda pil yaklaşık 4 saat dayanıklılık gösteriyor. Genel kullanımda ise pil, 6 saat 34 dakika dayanıyor.

www.toshiba.com.tr
 

Fiyatı: 2288 TL
 

Artıları:
+Optik sürücü
+ Dayanıklılık
+ Geniş veri depolama kapasitesi
 

Eksileri:

-Pahalı fiyat etiketi

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here