Ana sayfa Donanım Toshiba Satellite U840W

Toshiba Satellite U840W

0

İlk sinematik ekranlı Ultrabook
 

Satellite U840W ile tanışmamız Toshiba”nın bir sunumu sırasında gerçekleşti. İlgi çekici olan bu ürünü hemen oracıkta alıp test merkezimizde konuk etmek istedik. Toshiba Satellite U840W neden ilgi çekici bir ürün? çünkü dünyanın ilk sinematik ekranına sahip. Yıllardır görmeye alıştığımız 16:9 ekran formatı yerine bizlere 21:9 gibi farklı ekran formatını sunan Satellite U840W diğer tüm modeller arasından sıyrılmayı başarıyor. Satellite U840W”i sizler için test merkezimize konuk ediyoruz. Bakalım ilgi çekici olmasının yanı sıra donanım ve performans özellikleriyle Satellite U840W bizlere neler sunuyor?
 

 
Toshiba’nın büyük emekleri ile geliştirdiği Satellite U840W, her şeyden önce oldukça iyi bir işçiliğe sahip. Bunu cihazı elinize aldığınız andan itibaren hissediyorsunuz. Cihazın tasarımında son derece titizlik gösterilerek üretildiği ortada. Oldukça ince yapısı ve sadece 1.68 kilogramlık ağırlığı ile rahat taşınabilir olan cihaz aynı zamanda tasarım ödülü sahibi. Kendine özgü tasarımını yanı sıra alüminyum yapısı cihazın darbelere karşı korurken tasarımıylada çok başarılı bir şekilde örtüşüyor. Satellite U840W tasarımıyla bizden tam not almayı başarıyor.

Satellite U840W’nun çevresine baktığımızda 3 adet tam boyutlu USB 3.0 kullanıldığını görüyoruz. Yine bu alanlarda bir Ethernet, HDMI, kart okuyucu ve kulaklık girişi bağlantıları da mevcut.

 

Gelelim sinematik ekranlı Satellite U840W”in ekran ve teknik özelliklerine. 21:9 görüntü sağlayabilen 14.4 inç büyüklüğünde LED arka aydınlatmalı bir ekran sahibi U840W bize hiç alışık olmadığımız özel bir çözünürlük sunuyor. Piksel çözünürlüğü 1792×768 gibi görmeye pek alışık olmadığımız şekilde çözünürlük sağlıyor. Satellite U840W”nin ekranıyla ilgili ufak bir eksik TFT LED arka aydınlatmalı ekranı kullanılmış olması. IPS panel kullanılmış olsaydı daha geniş açılarda yansımadan çok daha başarılı bir ekrana imza atmış olabilirlerdi. Satellite U840W”ın tam boyutlu klavyesi ile yazı yazmak için oldukça ideal.
 

 
Ultrabook’lardan incelik ve hafiflik dışında diğer bir beklenti ise performans beklentilerimize karşılık vermesi. Satellite U840W, bu konuda tüm beklentilerimizi fazlası ile karşılıyor. Intel Core i5 3317U işlemci sahibi olan Satellite U840W, 1.70 GHz hızında çalışıyor. Turbo boost desteği ile ise bu hız 2.60 GHz’e ulaşabiliyor. 3. Nesil işlemcisiyle iyi işler çıkartan Satellite U840W, 6 GB DDR3 belleğin de sahibi. Bu konfigürasyonlardaki bir Ultrabook bizden performans olarak tam puan alıyor. Hemen hatırlatalım bellek seviyesi 10 GB RAM”e kadar arttırılabiliyor.

Satellite U840W ile sadece prize bağlı olunan ortamlarda değil, mobil durumlarda tek şarjda 8 saate varan kullanım sunuyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here