Ana sayfa Donanım Toshiba Satellite T230

Toshiba Satellite T230

0

Ultra taşınabilir eğlence Toshiba Satellite T230

13.3 inç ekranıyla Toshiba Satellite T230, önden yalnızca 17.6mm kalınlığa ve son derece ince bir profil boyutuna sahip. İyi biçimde dengelenmiş ön panel tasarımıyla klavye ve LED arka ışıklandırmalı TruBrite HD ekranın birbirleriyle uyumu önemli bir artı değer. Ayrıca T230, sistemsel donanımı ve sadece gözde değil taşırken kollarda da rahatlık hissi uyandıran ağırlık-boyut dengesiyle kullanıcıların günlük tüm bilgisayar ihtiyaçlarını sağlayacak bir cihaz olarak karşımıza çıkıyor.

Toshiba Satellite T230
öncelikle şunu belirtmekte fayda var; yeni Satellite T serisi notebooklar, daha önceki modellerden çok daha gelişmiş tasarım özelliklerine sahipler. Bu yenilikçi tasarım katmanlarına sahip serinin en yenisi olan T230″da estetik açıdan bakıldığında kesinlikle olumlu puanlar alıyor. Siyah Precious, Beyaz Luxe veya Kırmızı Iron Red Metallic cilaları ile 3 boyut etkisi yaratan nokta tasarımla dış kasadaki estetik geliştirilmiş. T230, kullanılan malzemelerin şık birleşiminin yanı sıra dokuları ve konturları ile dizüstü bilgisayarların olması gereken ince tasarımlarını vurguluyor.

Yenilikçi tasarım sayesinde batarya, cihazın tabanına gömülü bir şekilde entegre hale getirilmiş. Bu entegrasyon görünümü, dizüstü bilgisayara arkadan bakıldığında biraz enteresan bir görüntü unsuru oluşturuyor. Ancak bu durumun, dizüstü bilgisayarın genel inceliğine hizmet eden bir pil konumlandırması olduğunu hatırlatmak gerekir. T230″un gümüş renkli tam boy klavyesi, dokulu el dinlendirici alanlı geniş multi-touch pedi ve krom tuşları, iyi bir kullanışlılık sağlıyor. Tuşlar yüksek bir isabet oranıyla kullanılıyor. 1366 x 768 pixel, 200 cd/m2 değerlerine sahip LCD ekran, çok kaliteli ve yüksek performanslı bir görünüm sergiliyor. Dizüstü bilgisayarlarda can alıcı konulardan biri de soğutma teknolojileridir. T230 uzun, aralıksız kullanımlarda bile üstün bir soğutma performansına sahip.

 

Toshiba Satellite T230
64 bit Windows 7 Home Premium işletim sistemi, Intel Core i3 330UM işlemci, Pentium U5400 ekran kartı, 8 GB”a kadar artırılabilir 800 MHz DDR3 RAM, 2.5 inç Hard disc driver, 500 GB “a kadar hard disk sürücü T230″un sistemsel donanımları. Kart yapıları, günlük multimedya ihtiyaçları için yeterlilik gösterirken üst seviyede bilgisayar oyunlarının orta-yüksek grafik ayarlarında oynanması için yeterli değil. Bununla birlikte bu bahsettiğimiz oyunların War Rock, Crysis 2 gibi oyunlar olduğunu da belirtelim. örneğin Fifa 2011″i yeterli düzeydeki grafik ayarlarıyla oynayabiliyoruz. Bununla birlikte stereo hoparlörlerdeki ses çıkış son derece pürüzsüz ve net. Yapılan ses bazlı testlerde bazen yüksek bas değerleri içeren seslerde bile T230, şaşırtıcı bir performans sergiledi. Tiz seslerde bir takım problemler bulunmakla birlikte dâhili hoparlör yapısı tatmin edici. 7 saate kadar pil dayanıklılığıyla uzun seyahatler için yeterli bir dizüstü bilgisayar görüntüsü çizen T230, uzun süreli HD video izlenimi ve zorlayan grafiklerle oyun oynarken pil performansında aynı konfigürasyona sahip dizüstü bilgisayarlara göre biraz daha fazla enerji tüketimi sergiliyor. 2 adet USB 2.0, 1 eSATA / USB combo girişine, 1 Multi-Kart Okuyucu, yüz tanıma özellikli VGA Webcam, mikrofon ve 1 HDMI”a sahip.

www.toshiba.com.tr

Fiyat:1460TL

TASARIM: 5
KULLANIM: 4
PERFORMANS: 4

Puan:88

Artılar:

+ Şık, ince ve hafif
+ Yüksek performanslı LCD ekran ve donanım
+ Yüksek ses çıkışı

Eksiler:

– Performansı daha iyi olabilirdi

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here