Ana sayfa Donanım Toshiba Portege R830-137

Toshiba Portege R830-137

0

Dünyanın yan dönmesi gibi bir durumla karşılaşma olasılığımız, R830″un yavaş olduğunu düşündürecek bir test sonucuna ulaşmamızdan daha fazlaydı…
 

Toshiba Portege R830, 13.3inç ekranı ve yaklaşık 1.5 kg. ağırlığı ile mobilite sınırlarını oldukça zorlayan seviyede hafif ve “ultra taşınabilir” bir dizüstü bilgisayar. üstelik performansa dair neredeyse tüm teknoloji özelliklerini ultra-taşınabilir tasarımının içerisinde taşıyor. Portege R830; Apple MacBook Air, Lenovo ThinkPad X220 ve Samsung 9 Serisi dizüstü bilgisayarlarla teknoloji düzeyi açısından yarış halindeki özellikleri ile detaylı ve yoğun test gündemimiz açısından ilgi çekici cihazlardandı.
 
toshiba
 
Portege R830, magnezyum kasası ile dayanıklı bir koruma yapısı sergiliyor. 13.3 inç, arka aydınlatmalı, 1366×768 çözünürlüklü LCD ekranı ile ön panel uyumu, bir “iş dizüstü bilgisayarı”nın profesyonel ve ciddi duruşuna sahip. Bunun yanında ekran menteşelerinin parlak alüminyum yapısı, ciddi görünüme şık bir detay katıyor. Ses çıkışı için ön panelde stereo hoparlörler bulunuyor. Klavyenin tuş aralıkları gayet iyi ancak tuşlar daha büyük olabilirdi. Tuş aralıklarının genişliği yerine tuşlar yaklaşık 2″şer mm daha büyük olsaydı daha rahat bir yazım deneyimi sağlanabilir miydi? Gibi bir tasarıma müdahil olma tavrı sergilememiz için artık çok geç olsa da hızlı yazı yazma testlerinde bir takım hatalara yol açabilen tuş boyutları, özellikli büyük parmaklara sahip kişilerin pek hoşlanmayacağı sonuçlara yol açabilir.

Cihazdaki touchpad, Toshiba Satellite 15,4 inç serisindeki birçok dizüstü bilgisayarın Touchpad”inden bile daha büyük. Kullanımı pürüzsüz düzeyde iyi olan Touchpad tasarımı, dizüstü bilgisayar seçiminde kullanım detaylarına göre seçimlerini belirleyen tüketicilerin seveceği bir özellik durumunda. Touchpad “in sağ tarafı tam olarak bir bilek yaslama alanı rahatlığı öngörüsüyle oluşturulmuş. Bilek, sağ tarafta rahatlıkla yer alabiliyor.

 

Toshiba Portege R830″de güç butonuna basıldığı anda kendini hissettiren hız ve diğer yan-performans niteliklerine yoğunlaştığımızda İntel”in 2. Nesil işlemci serisinin en yüksek versiyonu olan Sandy Bridge mimarili Intel Core i7″yi donanım özelliklerinin zirvesine yerleştirebiliriz. 2.70 GHz.(Turbo Boost Teknoloji ile 3.4 GHz) ile iş dünyasına dair kullanımda en önemli kullanım parametrelerinden olan “hız konusu”, Portege R830″da övgüye değer düzeyde.
 
toshiba portege r830-137
 
Windows 7 Home Premium(64-bit) ile çalışan Portege R830″ün donanımındaki diğer yapıtaşları ise 8GB’a kadar genişletilebilen 4GB DDR3(1333 MHz)RAM, Intel HD Graphics 3000 ile 1969MB”a kadar kullanılabilir grafik belleği ve 256 GB sabit disk alanı. Ayrıca Portege R830, DVD sürücüye sahip en ince ve en hafif sistemlerden biri durumunda. Sessiz bir şekilde ve minimum ısınmayla çalışan cihaz, etkileyici pil ömrüyle de takdiri hak editör: 7 saat. Yüz tanıma fonksiyonlu VGA Webcam, parmak izi okuyucu, 2 USB 2.0, 1 USB 3.0, E-SATA, HDMI, 1 çoklu kart okuyucu, mikrofon çıkışı, kulaklık girişi arayüzleri Portege R830 bağlantı özellikleri arasında yer alıyor.
www.toshiba.com.tr

Fiyat: 4430 TL
TASARIM: 4
KULLANIM: 5
PERFORMANS: 5
Puan: 94

Artılar:
+ Donanım
+ CPU performansı
+ Hafiflik, dayanıklılık

Eksiler:
– Pahalı fiyatı

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here