Ana sayfa Haber Toshiba”dan Cortana donanımlı 27″ 4K Windows 10 PC

Toshiba”dan Cortana donanımlı 27″ 4K Windows 10 PC

0

 

satellite pro r50

Toshiba, Windows 10′a yönelik çalışmalarının ilk meyvelerini göstermeye başladı. Toshiba, Windows 10 için sadece yazılımlarını değil, cihaz tasarımını da değiştirmiş. Microsoft’un Windows 10 için en fazla değer verdiği sistem olan Cortana‘ya özel uyarlanan Cortana tuşu, yeni nesil Toshiba‘ların F1 tuşunda yer alacak ve Fn-F1 kombinasyonuyla Cortana sistemi kendini aktif edebilecek. Bu tuş kombinasyonu, Toshiba‘nın bazı modellerinde “Yardım” menüsü amacıyla kullanılıyor.

Ek olarak, daha önce de söylediğimiz gibi Windows 10’a yönelik geliştirilen modeller, genel olarak minimum 17″ ve 4K çözünürlük barındıracak, giriş seviyelerine göre ekran çözünürlüğü değişikliğe uğrayabilir.

Modellerden bir tanesi Satellite S serisi, 4K çözünürlükte ve 17.3″ ekran büyüklüğü ile geliyor toplam büyüklük ise 18″ civarında, NVIDIA altyapılı, Harman Kardon ses sistemi barındırıyor.

Diğer model ise Satellite Radius; en somut 4K çözünürlüklü 2’si 1 arada dizüstü modellerden bir tanesi. Tablet olarak kullanılmasıyla birlikte 4K destekli bir dizüstü hizmeti de sağlayabilir. 15″ ekran büyüklüğüne sahip, 4K çözünürlük ve 360 derecelik ekran dönebilme yetenekleriyle birlikte iki gün içerisinde dünya çapında satışa sunulacak.

Dikkat çekici model ise orta seviyeli ve farklı firmalar tarafından desteklenen Satellite L modeli. 17″ civarında bir ekran büyüklüğü olan bu modelde de 4K çözünürlük var ve Intel Core ve AMD seçenekleriyle satışa sunulacak, ses sistemini Skullcandy destekledi.

Şimdilik bir tuş olarak uygulanan Cortana, çok yakında Toshiba tarafından da dokunmatik yüzeye uygulanacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here