Ana sayfa Haber Toshiba”dan 3D tabletler

Toshiba”dan 3D tabletler

0

2014 ağırlıklı olarak 4K ve Curved 4K tanıtımlarıyla geçti. 4K’larda ve standart üç boyutlu TV‘lerde klasik gözlüklü 3 boyut sağlama deviri, Toshiba ile sona ermek üzere. Samsung ve LG’nin Curved içerisindeki tatlı rekabeti, Apple’ın ve Dell‘in 5K’lı çözümleri ile beraber ekran teknolojilerinde “retina” deviri bu yıla damgasını vurdu.Toshiba aldığı yeni kararla birlikte bu retina akımını sürdürecek ve 2020’de 8K ekran desteklerini tamamen bitirmiş olmayı amaçlıyorlar.

Toshiba‘nın aldığı retina kararının ardından, tablerde, PC’lerde ve monitörlerde kullanılması için yeni bir ekran teknolojisine de adım atılmak üzere. Bu karara göre Toshiba, bu mobil ve dizüstü teknolojileri için gözlüksüz üç boyutlu ekran üretecek.

 

Japon firma, bu teknolojiye “liquid crystal GRIN lens” isimini vererek, resmileştirmiş oldu. Sadece gözlüksüz 3D kullanımını değil, 3 boyutlu ekrandan klasik 2 boyutlu ekran seçeneğini de bu teknolojide bulunan diğer özelliklerden biri.

Bu ekran teknolojisinin üretilmiş demo modellerini, 2015’teki CES 2015’te 3.840 – 2.160 piksel çözünürlüklü 15″ monitörlerde göreceğiz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here