Ana sayfa Donanım Toshiba”dan 2D”yi 3D”ye çeviren TV serisi

Toshiba”dan 2D”yi 3D”ye çeviren TV serisi

0

Toshiba boyut değiştiriyor

üç yeni 3D TV modeli, Toshiba tarafından geliştirilen Akıllı 3D ve Resolution+ teknolojileri sayesinde Hollywood standartlarında 3D görüntü kalitesi sunuyor. Toshiba tasarım takımı ile JACOB JENSEN DESIGN STUDIO işbirliğiyle yaratılan ince ve çekici tasarım ile üstün teknolojiyi birleştiren WL768 serisi, girdiği her ortamın göz bebeği olmayı garantiliyor. Toshiba”nın 3D televizyonları, 102cm (40”), 117cm (46”) ve 139cm (55”) ekran boyutlarıyla, Ekim 2010 itibari ile satışta.


JACOB JENSEN DESIGN işbirliği ile tasarlandı

Tasarımcılar, şekil ile işlevselliğin mükemmel uyumunu bir araya getiren yüksek kaliteli cam ve metal gibi malzemeler kullanarak, modern, zarif ve süper ince (yalnızca 2,89cm kalınlığında) bir tasarım yarattılar. Gövde ve kaide arasında bulunan yenilikçi boyun tasarımı, izleyenlerde sanki televizyon su üzerinde yüzüyormuş izlenimi veriyor ve hayret verici bir etki yaratıyor. Ayrıca, yan bölümlerde bulunan entegre tuşlar yerine, WL768 serisindeki cihazlar ön yüzeyde bulunan çerçevesiz cam üzerindeki dokunmatik panel ile kumanda ediliyor.

 

 

2D ve 3D modunda mükemmel görüntü kalitesi

Edge LED arka ışıklandırmalı ekranda, 7,000,000:1 dinamik kontrast oranıyla yansıtılan mükemmel 3D resim kalitesi, MetaBrain işlemci biriminin hesaplama gücü ve Resolution+ ve Active Vision M200HD Pro gibi onaylı görüntü ve hareket iyileştirme teknolojileri ile sağlanıyor.
 

200Hz teknolojisi en hareketli sahnelerde bile pürüzsüz ve titremeyen görüntü sunmanın yanında, görüntülerin sol ve sağ göz tarafından uygun şekilde ayrılması için gereken hızlı yanıt süresini de sağlıyor.

Toshiba, 3D modunda bile parlak görüntüler elde etmek ve izleyicilere sinematik 3D deneyimi sağlamak için pek çok yenilikçi teknolojiyi bünyesine kattı:

Aktif örtücü teknolojisi: WL768 serisi 3D moduna getirildiğinde Full HD resim kalitesini sağlamaya devam eden aktif örtücü teknolojisini kullanmaktadır. Aktif örtücü gözlükler (Uyumlu Toshiba 3D gözlükler) televizyonda mevcut olan dahili IR verici aracılığıyla televizyonun yenilenme oranı ile senkronizedir.

Karmaşık algoritmalar kullanan 3D Resolution+ her bir görüntüyü tek tek analiz eder ve köşe detayları ile dokuları gerçek zamana ve full HD kalitesine çok yakın olarak 3D görüntü olarak işler. Sonuç, göze çarpıcı şekilde parlak ve daha detaylı 3D TV deneyimi olarak karşımıza çıkar.

 

 

Ev içi network ağları ile kolay ve kesintisiz entegrasyon

WL768 serisi kolay ev network ağı bağlantı donanımı ile birlikte sunulmaktadır. Televizyonun Windows 7 uyumlu özelliği sayesinde Windows 7 kullanan herhangi bir laptoptaki Windows Media Player”da bulunan “play to” menü seçeneği ile içerik anında televizyona aktarılabilmektedir.

WL768 serisi herhangi bir network bağlantısına kolay kablosuz bağlantı kurulumu sağlayan WLAN arayüzü içermektedir. İki USB girişi DivX HD, MKV, JPEG ve MP3 gibi pek çok formatı desteklemekte ve farklı kaynaklardan sıkıştırılmamış veri akışı alabilen dört adet HDMI® girişi arayüz seçeneklerini tamamlamaktadır.

Arkanıza yaslanın ve parlak görüntüler ile canlı seslerin keyfini çıkarın
Etkileyici görsel 3D deneyimi, güçlü hoparlörler tarafından sağlanan full canlı sesler ile tamamlanmaktadır. Gelişmiş bas seslerin üretimi için tüm modellerde 10 Watt çıkışlı, 55″” ekranlı modellerde ise 20 Watt çıkışlı subwoofer bulunmaktadır. Audyssey EQ™ equalizer sistemi baskın ya da zayıf frekanslar yüzünden ortaya çıkan akustik bozulmaları telafi eder ve dinleme alanı içindeki her noktada canlı ve dengeli sesler sağlar.

Teknik özellikler için tıklayın

 

 

Toshiba WL768 serisi Teknik özellikler

Full HD 16:9 LCD panel
Edge LED arka ışıklandırmalı 1920 x 1080 piksel,
dinamik kontrast 7.000.000:1
3D FULL HD
1x aktif örtücü gözlük dâhil dahili IR alıcı
MetaBrain işlemci
3D Resolution+, Intelligent 3D
AutoView özelliği
Ev Network ağı
Kablosuz LAN (IEEE 802.11a/b/g/n)
4x HDMI®, 2x USB (DivX HD, MKV, JPEG, MP3 formatlarını destekler), 1xScart(FUll),1xScart(AV giriş), Komponent Video, Kompozit Video, CI+
REGZA-Link (HDMI CEC), Instaport
Multi-tuner desteği DVB-T/T2, DVB-C, DVBS/ S2, HD H.264
SoundNavi, Audyssey EQ™, Dolby® Volume
Hollywood modu: sinematik deneyim için önceden hazır parametreler
Ecolabel
Ekran boyutları: 40WL768: 102cm (40″) 46WL768: 117cm (46″) 55WL768: 139cm (55″)

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here