Ana sayfa Haber Toshiba”da tablet dünyasına katıldı

Toshiba”da tablet dünyasına katıldı

0

Toshiba tablet dünyasına hızlı giriyor

Japon elektronik firması Toshiba, yolda olan tablet bilgisayarlarını piyasaya sürme kararı aldı. Toshibanın böyle bir karara varmasındaki en önemli etken ise, firmanın satış grafiğinde keskin bir yükseliş görmek istemesi.
Toshiba, 2010’un ilk çeyreği içeriisnde ABD’deki satışlarında %50 gibi bir artış görerek dünyanın en büyük beşinci PC üreticisi olma unvanını elde etti. Firma 2010 Ocak – Mart periyodu içerisinde 1.5 milyon ünite satmayı başardı. Ancak Toshiba dijital ürünlerinden sorumlu Jeff Barney’e göre, satışlarını katlamaları, bir bakıma “level” atlamaları gerekiyor. Barney, satışlar artmasıyla birlikte fiyatların düşeceğini belirtiyor.

Barney aynı zamanda Toshiba’nın tablet bilgisayarlarından ve Windows 7 kullanması gündemde olan çift ekranlı cihazlarından bahsetti. Kendisi, Apple’ın gereğinden fazla yüksek biçimde fiyatlandırılmış olan “oyuncağının” aksine, Toshiba tablet fiyatlarının Netbook’larla aynı olacağını, bunun yanında işletim sistemi olarak Windows 7 ve Google Android kullanılacak. Jeff aynı zamanda Google Android işletim sistemli cihazların daha ucuz olacağını, çünkü bu işletim sistemi lisans bedelinin Microsoft Windows 7’ninkine oranla daha düşük olduğunu belirtti.
 

Dell ve HP’nin yaptığı gibi Toshiba da tablet bilgisayarlarını yıl içinde piyasaya süreceğini belirtti.
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here