Ana sayfa Foto Galeri Tortilla hamuru ile yapılmış Cips Gitar

Tortilla hamuru ile yapılmış Cips Gitar

0

İlginç materyallerle ilginç nesneler üretmeyi amaçlayan Atlanta Props, bu sefer gerçek mısır unuyla tasarlanan bir gitar üretti. Gerçek tortilla mısır hamurunu hazırladıktan sonra üzerine elektro gitarların gereksinimi olan manyetikleri, elektrikli şeyleri üstüne ekleyerek yenilir bir cipsten oluşan elektronik gitar ürettiler.  Aslında yenmeyecek bir kalınlığa sahip ancak azimli bir gitarist konser esnasında büyük bir tortilla partisi verebilir. Bunun yanısıra Doritos da sponsoru olduğu etkinliklerde bunun gibi cipsten yapılmış gitarları kullanabilir.

Tortilla cipsiyle yapılmış bir gitar evet, ilginç olabilir ancak iş yerinde, ofiste oturup da ” mısırla gitar üretsek nasıl olur?” diye düşünmek daha da garipsenecek bir durum. 

Malum, bu hafta bayram tatiline girdik, eğer evde boş vaktiniz olursa diye şu tortilla cipsi gitarının tarifini verelim size;

 

Bir cips için öncelikle hamur gerekiyor elbette. Eğer diyet lifi bol bir hamur istiyorsanız mısır ununu tam tahıllı bir unla harmanlayarak, 4 yumurta ile çırpın. Ses açısından veya lezzet açısından oda ısısında bekleyen 100 gram tereyağı, galeta ununu bir kapta çırpın ve görseldeki şekili elde edin.

 

60 dakika boyunca fırında pişirin. Yaklaşık 250 derecelik bir fırın yeterli olacaktır. Ancak gitarın parçalarına ayrılmasını engellemek adına minimum 2cm kalınlığında bir gövdeye sahip olması gerekiyor. Ardından bir pizza kesme aletiyle veya testere ile (!) üzerine yerleştirilecek olan manyetiklere yuva açmanız gerekiyor.

 

Memlekette ağaç kesmek en olağan iş olduğu için, önünüze gelen bir ağacı kesin (!) ve gitarınıza sap olarak yerleştirin. Hamur sert ve sağlam olduğu için bir alet yardımıyla sapın gireceği kısımı tıraşlayabilirsiniz. Jak girişini de lütfen unutmayın.

 

 

TaTaaaa!!

 

Rock’n Roll!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here