Ana sayfa İnternet Torrent Kullanma Rehberi !

Torrent Kullanma Rehberi !

0

İnternette istediğiniz içeriğe ulaşmanın yolu bu yazıdan geçiyor!
 

İnternetten dosya yüklemenin bir çok yolu var. “”İnternette nereden dosya indiriyorsun? “”sorularına tek bir kelime ile cevabım””torrent””oluyor. İlk duyulduğunda insanların torrent kelimesine karşı bir ön yargısı var. çok karışıkmış gibi gelen bu dosya indirme yönteminin aslında 1-2 kez deneyip indirdikten sonra oldukça basit ve güvenli olduğunu sizde göreceksiniz. öncelikle ihtiyacımız olan bir torrent yükleme programı. Benim sizler için önerim vuze ismindeki torrent yükleme programı olacaktır.Mac,Windows, Linux ve Android tabanlı işletim sistemlerinin çoğunu desteklemektedir. Programı www.vuze.com adresinden ücretsiz yükleyebilir ya da alternatif programlar denemek isterseniz Tixati, Utorrent, Bittorent gibi programlarıda kullanabilirsiniz.
 

 
Bir sonraki aşamaya geçmek için karşımıza bir engel çıkabilir. Nasıl mı ? www.torrentz.eu sitesi bizim için hertürlü torrent kaynağını bulmamıza yarayan en önemli kaynak. Kısacası, bu site bizim madenimiz. Adresi yazdığınızda siteye erişim sağlayabiliyorsanız hiç bir sorun yok demektir.Fakat “”ulaşmaya çalıştığınız internet sitesi mahkeme kararı ile engellenmiştir”” gibi bir yazı ile karşılaşırsanız bunun için hemen paniklemeyin. Sizin için hazırladığımız yasaklı sitelere giriş rehberinden faydalanabilirsiniz.

 

Şimdi gelelim doğru içeriği bulmak için yapmamız gerekenlere…örneğin: Avatar filmine ulaşmak istiyoruz. Search kutucuğunun yanında bulunan kutucuğa Avatar dvd yazarsak karşımıza bir sürü avatar filmini gösteren link çıkacaktır. Bunlardan hangisi bizim istediğimiz? Dvd kalitesinin sıkıştırılmış formatında bir içerik indirmek istiyorsanız. Dvd Rip yazanlar düşük boyutlu indirilmesi daha kolay dosyaları bulacaktır.Şimdi biraz işin püf noktalarından sizi haberdar edelim. Film isminin yanında belirtilen dosyanın eklenme tarihi ve boyutunun yanı sıra yeşil renkli ve mavi renkli rakamları göreceksiniz. Bu rakamlardan yeşil olan bizlere Seeds”i yani kaynak dosyanın kaç torrent kullanıcısı tarafından paylaştırıldığını göstermekte, hemen yanındaki mavi rakamlar ise Leeches”i bu ise dosyanın kaç kişi tarafından aktif olarak yüklenildiğini göstermektedir.
 

 
Seeds sayısı ne kadar yüksek ise dosyayı yükleme süremiz o kadar kısa olacaktır. Aynı şekilde Leeches sayısı ne kadar yüksek ise dosyanın bilgisayarımıza yüklenme süresi o kadar uzayacaktır. Kısacası Seeds” i yüksek, Leeches” i düşük olan dosyalar bizim için uygun olanlardır. Doğru ve hızlı yüklenecek torrent dosyanın püf noktasını artık biliyorsunuz, gelelim bu işlemin sonrasına.Tıkladığınız bağlantı ile karşımıza tekrar yeni bir sayfa açılacak. Karşımıza çıkan bu bağlantılar arasındasizlere önerim www.torrenthound.com”un yer aldığı bağlantı olacaktır. Torrenthound” un bağlantısını açtıktan ve karşımıza çıkan sayfayı biraz aşağıya sürükledikten sonra download .torrent” linkini tıkladığımızda bilgisayarımıza 250-350KB arası küçük ve çabuk yüklenebilir bir torrent dosyası yüklenecektir. Bu dosyayı tıklayıp vuze ile açtığınız zaman , vuze programında artık başarıyla ilk torrent dosyanızı yüklemeye başladığınızı göreceksiniz.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here