Ana sayfa İnternet Torrent dünyasında deprem!

Torrent dünyasında deprem!

0

Yasa dışı içeriklerin de paylaşılabilmesi sayesinde özellikle film yapımcılarının düşmanı olan Torrent dünyası, The Expendables yüzünden büyük bir deprem yaşadı!
 

The Expendables’ı BitTorrent adlı Torrent istemcisinden indiren binlerce kişi, filmi indirdiğine bin pişman oldu! Zira ABD Telif Hakları Grubu (US Copyright Group, USCG) tarafından tam 23 bin BitTorrent kullanıcısına (ki sayının da giderek arttığını belirttiler), filmi indirdikleri için dava açılacağını, açılacak olan davaya gereken ilgiyi göstermelerini talep ettiklerini belirten elektronik posta gönderdi!

 

The Expendables
Amerika Birleşik Devletleri tarihindeki en büyük yasa dışı dosya indirme davası olacak olan bu gelişme, Torrent dünyasında deprem etkisi yarattı. Yüzbinlerce Torrent kullanıcısı, USCG’nin böyle bir yetkisinin olup olmadığını soruşturmaya başladı. 17 Mart’ta ABD Eyalet Savcısı’ndan aldıkları listeler vasıtasıyla dava açan USCG, mahkeme boyunca ne gibi bir strateji izleyecek şimdiden büyük merak konusu. ABD Eyalet Savcısı’ndan aldıkları listede filmi indirenlerin ad ve soyadlarının yanı sıra adreslerinin, telefon numaralarının, elektronik postalarının ve hatta İnternet Servis Sağlayıcıları tarafından MAC adreslerinin de yer aldığını söyleyen USCG yetkilileri, 150 bin kişiye ulaşmayı amaçladıklarını da belirtti.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here