Ana sayfa Haber Tom Clancy”s The Division ile ilgili yeni haberler gelmeye devam ediyor!

Tom Clancy”s The Division ile ilgili yeni haberler gelmeye devam ediyor!

0

Tom Clancy’s The Division ile ilgili yeni haberler gelmeye devam ediyor. Ancak bu sefer olan biraz farklı. Bunun nedeni ise Massive Entertainment stüdyosunun içten içe bir devam oyunu yapmak istiyor oluşu. Ama bu tabii ki mevcut oyuna olan desteğin kesileceği anlamına gelmiyor; çünkü, oyuncu kitlesi devam ettiği sürece, stüdyo da oyuna olan desteğini devam ettirecek.

Bildiğiniz Tom Clancy’s The Division, E3 2013 fuarında duyurulmuş ve 2016 yılının Mart ayında da satışa sunulmuştu. İlginin halen düşmediği, hatta ve hatta zaman geçtikçe arttığı oyun için bir devam oyunu kısa bir süre önce gündeme geldi. IGN tarafından stüdyonun Pazarlama Yöneticisi David Polfeldt ile özel bir röportaj yapıldı ve bu röportaj sırasında da Tom Clancy’s The Division için olası bir devam oyunundan bahsedildi. Ancak şunu söylememiz gerekiyor ki, bir devam oyunu şu an için yapım aşamasında değil, ama Polfeldt, devam oyunu için fazlaca yer olduğunu söyledi. öyle ki, David Polfeldt, “Oyunun, içinde çok fazla potansiyel hikayeyi barındıran harika bir marka olduğunu düşünüyorum.” yorumunda bulundu ve devam etti. “The Division oyununda, markaya bir gözden geçirmek açısından enteresan olabilecek, yapmadığımız bir sürü şey var. Kesinlikle The Division oyununu çevrimiçi tutmanın ötesinde devam etmek için çok fazla yer var. Ama… Şu an bunun hakkında çok fazla konuşamayacağım.”

öte yandan, olası bir devam oyunu duyurusu belki halihazırdaki oyuna olan desteğin kesileceği düşüncesini oluşturabilir, ama Polfeldt, oyuncuların bu konuda hiçbir şekilde endişelenmemelerini istiyor. öyle ki, mevcut oyuncu kitlesi Tom Clancy’s The Division oyununu oynamaya devam ettiği sürece, geliştirici stüdyonun da sunduğu desteği sonuna kadar sürdüreceğinin altını çizdi. Bunda en büyük neden, başta da belirttiğimiz gibi oyunun artan popülaritesinin payı büyük bir gerçek olarak karşımıza duruyor. David Polfeldt tarafından söylenenlere bakılırsa, Massive Entertainment olarak bu zamana gelinceye kadar daha az oyuncu kitlesine sahip olacaklarını tahmin ediyorlarmış; çünkü, The Division oyununun diğer Rol Yapma Oyunları gibi zaman içerisinde gelişeceğini düşünmüşler. Ne var ki, v1.4 yamasından sonra yayınlanmış olan her bir yama ile birlikte oyuncu kitlesine de artmaya devam etmiş. İşin ilginç yanı şu ki, Tom Clancy’s The Division ne kadar gelişmiş olursa olsun, oyun halen stüdyonun olmasını istediği noktada değilmiş. Yani oyuncuların çıkış anında karşılarında bulmak istedikleri Tom Clancy’s The Division oyunundan bahsediyor. Bu da bir diğer deyişle, oyuna olan desteğin tam gaz devam edeceğini, ama bir noktadan sonra da artık devam oyununa geçişin yapılacağını onaylıyor gibi… 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here