Ana sayfa Haber Titanium 2012 Lanse edildi

Titanium 2012 Lanse edildi

0

Trend Micro Titanium 2012, Lanse edildi. Yeni sürüm sosyal medya ve internet kullanıcılarına en sofistike güvenlik tehditlerine karşı dahi koruma sağlıyor

Her gün sayılarına binlercesi eklenen virüs ve siber saldırı yöntemlerine sadece kişisel bilgisayarınızı kullanırken değil, akıllı telefon ve tablet cihazınız üzerinden de maruz kalabilirsiniz. Trend Micro, tüketicilerin tüm dijital yaşamlarını her açıdan koruyan özel bir güvenlik yazılım ailesini tanıttı. Son dönemde siber suçlar hızla yaygınlaşıp, zararlı hale gelirken, bilgi çalmak için yapılan saldırı sayısı artıyor. Türkiye pazarında Türkçe olarak satışa sunulan Trend Micro Titanium 2012, nasıl geldikleri ya da nerede saklanmaya çalıştıkları önemli olmaksızın tüm kötücül tehditlere karşı tüketicilere yardımcı olmak üzere tasarlandı. Siber suçların tümüyle savaşması için tasarlanan Trend Micro Titanium 2012, aile fotoğraflarınızdan banka hesaplarınıza, online alışverişten sosyal ağlara kadar tüm alanlarda koruma sağlarken, internete eriştiğiniz her ortamdan; tam donanımlı bir masaüstü bilgisayar, diz üstü bilgisayar, tablet ya da akıllı telefondan internete güvenle erişmenin rahatlığını yaşatıyor.

Trend Micro Akdeniz ülkeleri Pazarlama Müdürü Sibel Yılmaz, “Trend Micro”da bizler, müşterilerimiz ve ailelerinin korku ya da endişeye mahal vermeden internete girebilmelerine ortam hazırlıyoruz” diyor. Yılmaz sözlerini şöyle sürdürüyor: “İnternetteki yaşamın müşterilerimizin hayatında; alışverişte, bankacılık işlemlerinde ve arkadaşlarıyla iletişime geçerken çok önemli bir yere sahip olduğunu görüyoruz. İnternetin sadece evde değil, hareket halindeyken birçok platformda hayatın bir parçası olduğunun farkındayız. Titanium 2012, yenilikçi ve proaktif bulut çözümlerimiz sayesinde müşterilerimizin online dünyada rahatça yaşamalarına ve işlem yapmalarına olanak tanıyor. Bu ürün gün geçtikçe artan sosyal medya ve mobil koruma ihtiyacını tam olarak karşılıyor. Böylece müşterilerimizin dijital yaşamları güven altına alınıyor.”

Yeni tespit ve temizleme özellikli Titanium 2012″nin öne çıkan özellikleri ise şöyle:
Sosyal Ağ Güvenliği – Facebook ve Twitter gibi sosyal ağ sitelerindeki kötü amaçlı bağlantıları ve duvarınızdaki tüm görsellerin güvenliğini algılamak için otomatik tarama gerçekleştirir.

Sahte Antivirüs Temizleyicisi – Antivirüs yazılımı gibi davranan programları tespit ederek etkisiz hale getirir.

Proaktif Botnet Koruması – Bilinen ve bilinmeyen tüm botnetleri ve diğer ağ tehditlerini tespit eder.

Taşınabilir çalıştırılabilir Virüs Koruması – Gerçek zamanlı sezgisel tarama metoduyla çok daha hızlı tarama imkanı. Bir zararlı tespit edildiğinde, yedekleme ve yeniden yapılandırma metoduyla doğrudan virüslü dosyaları kaldırarak, yerlerine düzgün dosyaları yapılandırır.
Paketçi”lere karşı çözüm – Taramadan kaçmak için “paketçi” teknolojisi kullanarak şifrelenmiş kötücül yazılımları yeni tarama metoduyla tespit eder. Titanium 2012, paketlenmiş bir dosyanın açılması sırasında davranışsal görüntüleme motorunu kullanır ve açılmış dosyayı tarar. Bu özellik gerçek zamanlı tarama modunu destekler.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here