Ana sayfa Donanım Tırnak Sensörü Kullanarak Tüm Hastalıklarınızı Ortaya Çıkarabileceksiniz!

Tırnak Sensörü Kullanarak Tüm Hastalıklarınızı Ortaya Çıkarabileceksiniz!

0

Teknoloji kuruluşları sağlık alanında dev yatırımlar yaparak tırnak sensörü ile hastalıkları ortaya çıkarmayı başardılar. Tutuşunuzun gücü; sık sık sağlığınızın iyi bir göstergesi olabilir ve sadece Parkinson gibi açıkça bağlantılı hastalıklar için değil, bilişsel yeteneklerinizi ve hatta kalp sağlığınızı bile ölçebilir. IBM’ninde yola çıktığı bilgi tam olarak buydu. Kulağa gerçekten de ilk etapta oldukça karmaşık gelebiliyor.

Tırnak Sensörü İle Hastalıklarınız Nasıl Keşfedilecek ?

IBM; kavrama gücünüzü tespit edebilen ve bilgi vermek için AI kullanabilen bir tırnak sensörü geliştirdi.

Hap şişesi açmak, bir anahtarı çevirmek, hatta parmağınızla yazmak gibi görevleri algılamak için yeterince duyarlı sensör bulunuyor. Oradan, sensör verilerini AI’nın devreye girdiği bir akıllı saate (bir Apple Watch’a ) gönderir. Bu sayede Apple Watch çok daha efektif kullanılabilecek.

IBM; bilişsel işlevlerle ve motor becerilerle ilişkili sağlık sorunlarını tanımlamaya yardımcı olabilecek, parmakla yazılmış rakamları doğru bir şekilde tespit etmek için bir sinir ağı kullanabileceğini ekledi.

Sensör başlangıçta Parkinson düşünülerek geliştirilirken, IBM açıkça; sayısız hastalığın gelişimini ve bu koşulları yavaşlatmaya yönelik tedavilerin etkinliğini tespit etmeyi içerebilecek bir dizi kullanım öngörüyor.

Bu sensörün ne zaman pratik bir gerçekliğe dönüşebileceğini tahmin etmek zor ama en azından mantıklı görünüyor. Tırnak sensörü ile ilgili yorumlarınızı heyecanla bekliyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here