Ana sayfa Haber TIPA”dan Epson”a üç ödül

TIPA”dan Epson”a üç ödül

0

TIPA”nın editörleri, geçmiş 12 ay boyunca Avrupa”da tanıtılmış en iyi ürün için oylama yapıyor.

13 ülkeden 29 üye dergisiyle Avrupa”nın en etkili fotoğraf ve görüntüleme baskı derneklerinden biri olarak tanınan TIPA”nın her yıl verdiği ödüllerde “yenilik, en ileri teknolojinin kullanımı, tasarım ve ergonomi, kullanım kolaylığı, önemli ölçüde içinde bulunulan ekonomik ortam ve fiyat performans oranı” kriterleri göz önünde bulunduruluyor.
 
Derneğin 2009 yılında yapmış olduğu bu değerlendirme sonucu Epson, fotoğraf ve görüntüleme dalında bu ödüle üç farklı ürünüyle layık görüldü. HD A4 fotoğraf, hepsi bir arada faks, otomatik belge besleyicisine ve kablosuz ağ bağlantısına sahip olan Epson Stylus Photo PX800FW ürünü “En İyi çok Amaçlı Fotoğraf Yazıcısı” seçildi. TIPA jürisi özellikle Epson Stylus Photo PX800FW”ye modern görünümünü veren siyah parlak yüzeyi ile dokunmatik panelinden etkilendi. TIPA jürisi, Stylus Photo PX800FW”nun aynı zamanda, laboratuar baskı kalitesinin ötesine geçen bir fotoğraf baskı kalitesi sunduğunu açıkladı. Epson, “En İyi Geniş Format Yazıcı” ödülünü alan Epson Stylus Pro GS6000 ile birlikte bu yıl ikinci defa ödüllendirildi. Epson Stylus Pro GS6000″ın 8 renk çözünürlüklü mürekkep seti özelliği taşıdığını açıklayan TIPA jürisi, yazıcının 64 genişliğe kadar hem kapalı hem açık alan (vinil gibi) için çok başarılı bir şekilde dayanıklı baskı yaptığını ifade etti.
“En İyi Uzman Fotoğraf Projektörü” seçilen Epson EH-TW5000 ise, 75,000:1 kontrast oranı ve kaliteli HD 1080p ev sinema deneyimini sunması sayesinde TIPA ödülüne layık görüldü. Jüriye göre, yeni D7 Cç Fine paneli, geliştirilmiş DeepBlack teknolojisi ve ışık sızıntısını en aza indiren ve en koyu siyahlığı sağlamak için iyileştirilmiş olan E-TORL lambası sayesinde projektör, şaşırtıcı bir dinamik kontrast oranı ortaya koyuyor. Aynı zamanda, daha parlak bir görüntü, daha net renk üretimi sağlayan EH-TW5000, 3LCD teknolojisi sayesinde, hiç olmadığı kadar hassas gri ölçeklendirmeye sahip.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here