Ana sayfa Haber Tinder Sonunda Profil Fotolarını Güvenliğe Aldı!

Tinder Sonunda Profil Fotolarını Güvenliğe Aldı!

Artık herkes güvenle beğendiğini sağa, beğenmediğini sola sürükleyebilir!

0

Tinder dahil tonlarca platformun sahibi ve yöneticisi Match Group, bugün yaptığı açıklamada artık sunucular ve kullanıcılar arası gidip gelen fotoğrafların şifrelendiğini belirtti. Açıklamayı Senatör Ron Wyden’a bir e-postayla bildiren çöpçatan firması, Şubat ayında gerçekleşen bir saldırıdan sonra bu güvenliği sisteme eklediklerini ifade ediyor. Bu saldırıda kullanıcıların profil fotoğrafları ve “kimi sağa kimi sola sürükledikleri” sızdırılmıştı.

Senatör Wyden, saldırının ardından Tinder’a bir e-posta göndererek fotoğrafların şifrelenmesini talep etmişti. Firma bu talebi olumlu yanıtlayarak fotoğrafları 4 Şubat’ta güvenli hale getirdi. Firmanın senatöre cevap için bugüne kadar beklemesinin sebebi ise sürükleme verilerini güvenceye almaları oldu. Sürüklemeyle ilgili verileri taşıyan dosyaların boyutları önceden farklıydı ve hackerlar bunları inceleyerek sadece boyutlardan kimi sağa kimi sola sürüklediğinizi anlayabiliyordu. Firma artık bu boyutları birbirine eşitledi. Bu güncelleme 19 Haziran’da hizmete alındı.

Bu kadar güvenlik güncellemesinin kullanıcılara etkisi ne olacak? Hiçbir şey. Uygulamadaki profil fotoğraflarının çok da özel bir içeriğe sahip olmadığı zaten bilinmekteydi fakat artık platformun tüm kullanıcıları profil fotoğraflarının sadece Tinder’da kalacağından emin olabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here