Ana sayfa Haber Timex ve Qualcomm akıllı saat üretti

Timex ve Qualcomm akıllı saat üretti

0

Qualcomm, sürpriz bir hamle gerçekleştirerek Timex ile iş ortaklığı yürüterek akıllı saat ürettiler. Hem Android hem de iOS cihazlarla uyumlu çalışabilen Timex akıllı saatinin, bazı özellikleri dışında pek açıklayıcı bir şekilde ürün özellikleri tanıtılmadı. Buna rağmen, şimdiye kadar tanıtılan özellikler kullanıcıları etkileyecek şekilde. öncelikle Qualcomm’un işbirliği ile piyasaya sürülecek bu akıllı saatin ilk özelliği mesafe açısından diğer akıllı saatlere göre çok daha olumlu sonuçlar veriyor.

Galaxy Gear akıllı saatlerinden daha fazla mesafe imkanı tanıyan bu akıllı saat,  her akıllı telefona özel bazı ek özellikler de bulunduruyor. örneğin Galaxy S5 cihazı ile “Find Me Mode” özelliği ile hem Galaxy S5‘inizi uzaktan bulabilir hem de akıllı saatinizi bu özellik ile kaybettiğinizde rahatlıkla bulabilirsiniz. Cihaz, aynı özelliği diğer akıllı telefonlarda da farklı niteliklerle taşıyor; kullanıcının bir yerde yaralanması veya kaybolması durumunda “Find Me Mode hemen devreye girerek, Timex sahibini arama ekibine bildiriyor. 

 

 

 

 

GPS özelliklerini taşıyan Timex akıllı saatte, Bluetooth bağlantı özellikleri ve çoklu müzik paylaşım ortamları da sağlıyor. Bununla birlikte, dalgıçlar için farklı özellikler de getirirken, suda 50 metre derinliğe kadar dayanabiliyor. ürün henüz konsept olarak tanıtılsa da, sınırlı sayıda internetten satışa girdi. Qualcomm ve Timex ortaklığı ile üretilen akıllı saatin fiyatı 400 dolar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here