Ana sayfa Haber Tim Cook açıkladı: “iOS ve MacOS birleşmeyecek”

Tim Cook açıkladı: “iOS ve MacOS birleşmeyecek”

1

Geçen yılın son aylarında ilk olarak Bloomberg‘de ortaya çıkan rapora göre Apple, bilgisayarlarında bulunan MacOS ile telefon ve tabletlerindeki iOS’i birleştirerek evrensel bir uygulama desteği çatısı altında toplamayı planlıyordu. Tim Cook tarafından yapılan açıklama böyle bir durumun olmadığını ve olmayacağını nedenleriyle birlikte açıklıyor. 

İki sistemin birleştirilmesi sonucu elde edileceği söylenen App Store birleşimi, MacOS’teki uygulama mağazasının yetersizliğini ortadan kaldıracak ve kullanıcıların beğendiği zaten iyi durumda olan bilgisayar-telefon entegrasyonunu daha da ileri seviyeye taşıyacaktı. Tim Cook, Sydney Morning Herald‘a verdiği röportajda her iki işletim sisteminin de “harika” olduğunu belirtiyor ve neden farklı olmaları gerektiğini şu sebeplerle açıklıyor:

 

“Belki firma günün sonunda bu birleşim sayesinde daha verimli hale gelebilir ancak olay aslında bununla ilgili değil. Olay insanlara dünyayı değiştirmelerinde yardım etmek, tutkularını ifade etmelerini sağlamak ya da yaratıcılıklarını ortaya çıkarmakla alakalı. Bu yüzden şu herkesin hakkında konuştuğu iki sistemin birleşimi bence kullanıcıların istediği bir şey değil.” – Tim Cook, CEO, Apple

Tim Cook’un röportajındaki tüm sözler fark ettiğiniz üzere Bloomberg’in 2017 Aralık’ta yayınladığı raporla çelişiyor. Raporun ışığında Apple’ın bundan sonraki hamlesiyle ilgili olarka muhtemelen geliştiricilere iki platform arasında bir kapı sunulacaktır fakat birleşim şimdilik uzak gibi görünüyor. 


Kaynak: https://www.smh.com.au/technology/users-don-t-want-ios-to-merge-with-macos-apple-chief-says-20180416-p4z9t9.html

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here