Ana sayfa Haber Tibero’ya IBM Power8 desteği geldi

Tibero’ya IBM Power8 desteği geldi

0

 

TmaxSoft, yenilikçi veri tabanı yönetim sistemi Tibero”yu güncelledi.
Verilerin ve kullanıcı arayüzü ile veri tabanı arasındaki veri alışverişini sağlayan algoritmaların verimli ve esnek bir şekilde entegrasyonunu kolaylaştırmak için tasarlanan bir veri tabanı olan Tibero 6, veri tabanı yönetimine yardımcı çeşitli araçları da beraberinde getiriyor. Kurumsal işletmelerin temelini oluşturan veri tabanı altyapısını destekleyerek bu ihtiyaçları mükemmel bir şekilde karşılayan Tibero, yüksek performans ve güvenilirlik sunuyor ve ayrıca sistem kaynaklarının son derece ekonomik olarak kullanılmasını sağlıyor.

Tibero 6, mevcut uygulamaları değiştirmeden var olan bir veri tabanını bütünleştirebilen ve böylece maksimum verimlilik sağlayan yenilikçi bir mimariye sahip. Büyük hacimli veri işleme taleplerini karşılamanın yanı sıra, sunduğu güvenlik, performans ve ölçeklenebilirlikle büyük ölçekli işletim ortamları için tasarlanmış olan Tibero 6, halihazırda Oracle gibi diğer veri tabanlarıyla da uyumlu olarak çalışıyordu ve en son sürümle birlikte artık IBM’in Power8 donanımını da destekliyor.

TmaxSoft Türkiye Genel Müdürü İlker Saltoğlu, konuyla ilgili olarak “Kurumsal şirketler, veri elde edecekleri kaynakları, veri ömrü döngülerini ve birbirinden farklı ilişkisel veri tabanı yönetimi çözümleri (RDBMS) arasındaki uyumluluk gibi konuları ele alan bir stratejiye ihtiyaç duyuyor. Hızlı ve yenilikçi Büyük Veri yazılımlarının taleplerini karşılamak için geliştirilen ve tüm bu temel ihtiyaçları karşılayan Tibero, söz konusu veri odaklı stratejilerin hayata geçirilmesini hızlandırıyor. IBM Power8 desteğinin de eklenmesiyle birlikte daha da güçlü bir çözüm sunuyoruz” dedi.

 

İlk olarak 2003 yılında geliştirilen Tibero, büyük ölçekli işletme ortamlarının ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlandı. Etkin kaynak kullanımı sayesinde, büyük veri yükleri işlerken bile en iyi performansı sağlıyor. Tibero”nun aktif kümeleme (active clustering) teknolojisi, ölçeklendirilebilen yapısı sayesinde artan iş yükü ve kullanıcı sayılarını destekleyebiliyor. Paylaşılan disk tabanlı kümeleme teknolojisini uygulayarak, yeni çözüm geliştirme ve sistem işlemleri için verimliliği artıran çeşitli araçlarla güvenilir hizmetler sunuyor.
“Tibero’nun çekirdek teknolojisi, yüksek talep seviyelerinde istikrar ve yüksek üretkenlik sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda, beş yıllık bir zaman ölçeğine dayalı olarak piyasadaki mevcut diğer ticari veri tabanı yönetimi sistemlerine kıyasla %60’a varan bir maliyet tasarrufu sağlıyor” diyen Saltoğlu, sözlerini şöyle bitirdi: “Yenilikçi teknolojimizle, Türkiye pazarında büyük bir etki yaratmaya başlıyoruz ve gelişmeler konusunda heyecanlıyız.”

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here