Ana sayfa Donanım TİB, Google Plus”ı neden kapattı ?

TİB, Google Plus”ı neden kapattı ?

0

Geçen aylarda Twitter ve YouTube“da paylaşılan bazı uygunsuz içerik ve tweet“lerin ardından sosyal medya platformları TİB (Telekomünikasyon ve İletişim Başkanlığı) tarafından uzun bir süre erişime kapatıldı. Kısa süre önce de erişime açıldılar. Kapanan bu platformlara bir yenisi daha eklendi; ancak yasak kısa bir süre sonra kalktı. TİB, Google Plus“a 10 Haziran 2014 tarihi itibariyle tedbir yasağı uyguladı ve erişime kapattı. 

 

 

Google Plus, erişime açıldı

 

 

 

Kullanıcılar, -bunlara DNS ayarları değiştirilmiş olanlar da dâhil- plus.google.com adresine girmeye çalıştığında siteye erişim sağlayamadı ve “Bu web sayfası kullanılamıyor.” yazısı ile karşılaştı. TİB“in internet sitesi üzerinden Google Plus sayfası sorgulandığında ise idari tedbir uygulandığı ortaya çıktı.

 

Siteyle ilgili yazan bilgiler şu şekilde; “5651 sayılı Kanun uyarınca yapılan teknik inceleme ve hukuki ve değerlendirme sonucunda bu internet sitesi (plus.google.com) hakkındaki Telekomünikasyon ve İletişim Başkanlığı“nın 10/06/2014 tarih ve 490.05.01.2014-113227 sayılı kararına istinaden Telekomünikasyon ve İletişim Başkanlığı tarafından idari tedbir kararı uygulanmaktadır.”

 

 

Google Plus, erişime açıldı

 

 

 

Ancak birkaç saat önce TİB“in sorgulama ekranından sitenin ismi sorgulandığında erişim yasağının artık geçerli olmadığı gözüküyor. Kullanıcılar, sorunsuz bir şekilde Google Plus“a erişebiliyor. Google cephesinden konuyla ilgili herhangi bir açıklama gelmedi. Google Plus yasağının kalkmasıyla kullanıcılar rahat bir nefes aldı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here