Ana sayfa Donanım Thunderbolt 3 teknolojili Samsung Curved monitörler satışa çıktı

Thunderbolt 3 teknolojili Samsung Curved monitörler satışa çıktı

0

CES’te yapılan tanıtımın ardından Thunderbolt 3 destekli CJ79 kavisli monitörünü satışa sunan Samsung, fiyat etiketi olarak 900 doları belirledi. 34 inçlik monitör Mac ya da PC’ler ile tam uyumlu ve Thunderbolt 3 teknolojisini içeren türünün kavisli ilk örneği.

Cihaz üzerine iki tane olan Thunderbolt 3 portu, görüntü, veri ya da güç aktarımını 49 Gbps hızlara kadar destekliyor. Samsung’un yeni monitörü, Apple MacBook’lara da 85 Watt’lık güç sağlayarak şarj için ayrı kablo ihtiyacını ortadan kaldırıyor.

3440×1440 çözünürlüklü ultra geniş kavisli ekran, 21:9 en boy oranına sahip. CJ79 ayrıca iki farklı girişten sinyalleri aynı anda alıp tek ekranda gösterebiliyor. Bunun anlamı, bu geniş monitör ile iki farklı ekran yerine tek ekranda işinizi halledebilirsiniz.

Monitörün üzerinde oturduğu stand, yükseklik ayarı ve açı ayarına sahip. Bu ayarlar uzun çalışma seansları için olmazsa olmaz diyebiliriz. Cihaz ayrıca %125’lik sRGB renk gamutu sunuyor ve 3000:1 kontrast oranlı Samsung VA panele sahip. AMD FreeSync desteği ekran kartıyla monitör arasında bağlantı kurarak ekran yenilemesini senkronize ediyor. 100Hz yenileme hızı ise çalışma esnasında daha akıcı görseller oluşturulmasını ve mouse hareketlerinin kesintisiz akmasını sağlıyor. Oyuncular için ise aynı özellik daha yüksek fps destekleyen grafik kartlarında akıcı bir deneyim sunuyor.

Cihaz kaynaklara göre şuan için Avrupa’da satışta bulunuyor. Cihazın fiyatı 900 dolar.


Aracı: Mitchel Broussard / MacRumors
Kaynak: Samsung

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here