Ana sayfa Haber The water flowing the endless river forever and ever

The water flowing the endless river forever and ever

0

Sevindirici bir haberin içeriğinde “bu sonuncusu” ifadesi geçiyorsa, insanın kalbi oldukça zorlanıyor bu konuda. Bir de, bir Pink Floyd fırtınası altında büyüyüp, “with friends surrounded / the dawn mist glowing / the water flowing / the endless river / forever and ever” sözlerini mırıldanarak sokaklarda yürüyorsanız, bu son albüm isimi ve son albüm haberlerinin altındaki “son” ifadesi, sanatçının hayranlarında garip bir etki bıraktığından eminim. Pink Floyd’un son albümünün “The Endless River” adı, Pink Floyd’un şarkısı olan High Hopes‘un şarkı sözlerinin son satırlarında da kendisini gösteriyor. 

“The Endless River” albümü için şimdi, merakla beklenen konu ise, grup albüm için dünya turnesine çıkacak mı? Bu tarz büyük turneler genelde bir sene öncesinde açıklandığı ve duyurulduğu için, şimdilik ortalıkta böyle bir söylenti, duyum yok. Tecrübelerime dayanarak, Pink Floyd gibi büyük gruplarla iş yapan ajanslar ilkbahar ve sonbahar dönemlerinde seyehat programlarını ve gidilecek ülkeleri açıklıyorlar. Sonbahar dönemi, olası bir Pink Floyd konseri için geçti, gözümüz şimdi ilkbahar’da duyurulacak bir konser programında. 

 

Pink Floyd‘un tüm albüm çalışmaları geçmişe nazaran hiç değişmedi. Sanat, sanat akımları, protesto, görsel sanatlar grubun albüm için oldukça uğraş verdiği konular. The Endless River albümünde de, sanat tasarımı firması olan Hpgnosis isimli firma, grubun sanat çalışmalarını ve görsel çalışmalarını yürütmeye devam ediyor. Daha önce grupla çalışan Storm Thorgerson, 2013 yılında ölmüştü.  Şimdi de firmanın 95 doğumlu bir çalışanı tarafından, albümün görselleri hazırlandı.

Albüm ile ilgili kritik veya haber yapmak isteyen, The Guardian, Washington Post gibi medya şirketleri dahi, bu albümle ilgili yorumlarında veya haberlerinde “yoğun duygular” ile pek sağlıklı haber üretemediklerini söylemişlerdi. Albüm ile ilgili sosyal medya‘da, “son 10 yılın en iyi albümü” yorumu yapıldı.

Cumartesi günü, Extreme Audio Maslak’ta “The Endless River” ile tanışacağız. Konu Pink Floyd’un son albümü olunca, bütün haftasonu planları değiştirilip “The Endless River”a göre ayarlanacak elbette. Biz Technotoday.com.tr ailesi olarak Extreme Audio Maslak’ta olacağız. 

Extreme Audio Maslak, saat 15.00

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here