Ana sayfa Oyun The Sims 3: World Adventures

The Sims 3: World Adventures

0

The Sims 3: World Adventures, adından da anlaşılacağı üzere küçük simlerimizi, dünyanın farklı bölgelerindeki maceralara götürüyor.

Oyunda macera peşinde koşacağımız ülkeler ise, Fransa, çin ve Mısır. Aslında çin ve Mısır macera peşinde koşmak için seçilmiş olan çok
isabetli ülkeler.

The Sims serisi EA”yı zengin eden bir numaralı yapımdır desek, herhalde buna kimsenin itirazı olmaz. Serinin tüm oyunları satış rekorları kırarken, oyunlar için çıkan yaklaşık 20 dlc paketi de hatırı sayılır satış rakamlarına ulaşmayı başarmışlardı. Maliyet olarak EA”ya neredeyse hiç yük olmayan küçük simler, gelir kaynağı olarak ise birçok dev yapımı geride bırakıyor. Hatta EA tarafından büyük bütçelerle hazırlanan The Godfather 2 oyununun yarattığı büyük zararın da Sims 3 oyunundan gelen muazzam gelirle kapatıldığı da bir ara oyun dünyasında fazlaca yankılanmıştı. Nitekim EA de kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez diyerek, The Sims serisi için yatırımlar yapmaya devam ediyor. Bu yatırımların en sonuncusu ise Sims 3 için hazırlanan World Adventures geçtiğimiz haftalarda piyasaya sürüldü. Yine klasik bir Sims ürünü olarak gayet başarılı bir satış grafiği ortaya koyan World Adventures”te bakalım simlerimizi neler bekliyor.

 

 

 
The Sims 3: World Adventures, adından da anlaşılacağı üzere küçük simlerimizi, dünyanın farkı bölgelerindeki maceralara götürüyor. Oyunda macera peşinde koşacağımız ülkeler ise, Fransa, çin ve Mısır. Aslında çin ve Mısır macera peşinde koşmak için seçilmiş olan çok isabetli ülkeler. Fakat Fransa”ya benğ bir anlam veremedim. Zaten oyunda Fransa”da pek bir macera veya atraksiyonlu bir olayla karşı karşıya kalmıyoruz. Size, ağırlıklı olarak çin ve Mısır”a seyahatlerde bulunmanızı öneririm. The Sims 3: World Adventures”ta sizleri bir sürü bulmaca ve macera bekliyor. öncelikle sizlere seyahatlerimizden bahsedeyim. Oyunda bir ülkeye seyahat için vize sahibi olmamız gerekiyor. İlk başlarda sahip olduğumuz vizenin süresi çok kısıtlı. Bu yüzden gittiğimiz ülkede kısa bir süre kalabiliyoruz. Bu vizeyi uzatmanın yolu ise bize verilen görevleri tamamlamaktan geçiyor. Bu kısım bir eğitim turu gibi olmuş.

 

 

 

Oyun size görevlerinizi öğretiyor ve ardından gayet uzun süreli bir vize sahibi oluyorsunuz. Bundan sonrası ise tamamen sizin macera ruhunuza kalıyor. İsterseniz Mısır”a gidip bir turist gibi piramitleri gezebilir, oradaki bir hediye dükkânından eviniz için birkaç parça aksesuar satın alabilirsiniz. İsterseniz de usul usul piramitleri gezmek yerine kendi rotanızı çizer ve eviniz için aksesuarı, bubi tuzaklarıyla dolu piramitlerde, anıt mezarlarda kendiniz arayabilirsiniz. Bu macera esnasında eğer ikna edebilirseniz, yanınıza başka simlerde alabilirsiniz. Yani buradan da anlayabileceğini üzere, yeni simlerle tanışıp arkadaşlıklar kurma olayımız bu ek paketimizde de fazlasıyla mevcut.

Tabii ki işin macera ve hazine arama kısmı The Sims 3: World Adventures”in sadece ufak bir bölümü. Gelen ek paketle birlikte, simlerimize yeni ilgi alanları da eklenmiş durumda. Bunlardan en önemlileri fotoğrafçılık ve uzak doğu sporları. Fotoğrafçılık merakı, genelde Mısır”a seyahat ettiğinizde geliştirebildiğiniz bir ilgi alanı. Zaten oyunda, fotoğrafçılık için gerekli ekipmanları da Mısır”dan sağlıyorsunuz. Bir diğer ilgi alanımız olan uzak doğu sporları ise, sizin de tahmin edebileceğiniz üzere çin”e olan seyahatlerimizden sonra ön plana çıkıyor. Dilersek uzak doğu sporlarını öğrenebiliyor ve simimizle çeşitli müsabakalara katılabiliyoruz. İşin eğlenceli kısmı ise seyahatlerimizden döndüğümüz zaman başlıyor. Yukarıda bahsettiğim gibi gittiğimiz ülkelerdeki mağazalardan çeşitli envanterleri alıp evimize getirebiliyorduk.

 

 

Mesela ben bir Mısır seyahatim sonunda bol miktarda bubi tuzağı satın almıştım ve bunları evime geldiğimde, çeşitli köşelere yerleştirdim. Daha sonra dönmemin şerefine bir parti düzenledim ve tüm komşularımı davet ettim. Parti inanılmaz eğlenceli bir hal aldı. özellikle dolaptan çıkan mumyaların komşu simleri kovalama olayı, benim simimi gülmekten yerlere yatırdı. İşte bu şekilde oyununuzu çok daha eğlenceli bir hale getirebilirsiniz. Diyelim evinizin görünümünden canınız sıkıldı. Dilerseniz, yeterli derecede paranız varsa, evinizin çatısını çin”deki evler gibi yapabilirsiniz. Bunlar Sims 3 World Adventures”te benim keşfettiğim, yaşadığım şeyler ve diyebilirim ki daha keşfedilmeyi bekleyen çok hazine var. Sizler benden çok daha fazlasını yapabilir, siminizi Mısır”a sultan bile yapabilirsiniz. İşte Sims 3 World Adventures böyle bir yapım.

Zaten The Sims oyunlarını seviyorsanız, bu ek paketi de fazlasıyla seveceksiniz. World Adventures aldığınıza asla pişman olmayacağınız bir yapım. Fakat simülasyon oyunlarından hoşlanmıyorsanız, elbette bu ek paketi almanızın da bir mantığı olmayacaktır. Unutmayın… Herkes oyun oynar.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here