Ana sayfa Haber The Last Guardian yapımcıları yeni bir oyun geliştirme sürecinde olabilir!

The Last Guardian yapımcıları yeni bir oyun geliştirme sürecinde olabilir!

0

Son olarak, uzun süre beklenen yapımı The Last Guardian ile gündeme gelen GenDESIGN, resmi sitesinde yayımladığı yeni yıl mesajıyla, hayranlarını heyecanlandıracak gibi görünüyor. Sayfaya yayılı dört kuşun gözüktüğü koyu bir zeminden aşağıya doğru inildiğinde, bir görsel karşımıza çıkıyor ki bu görüntü eski oyunlarda olmayan, kuyu ya da baca benzeri bir yapının üstünde oturan bir kıza ait. Karşısında dev bir pençe beliren kızın siluetinin bir benzeri de GenDESIGN resmi sitesinin çalışmalarımız kısmının en sonunda bulunmakta. Fumito Ueda, muhtemelen yeni bir oyunlauğraşıyor ve ufak ip uçlarıyla hayranlarının ilgisini çekiyor olabilir.

Tabii ki henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Varsayımlara dayanan bilgiler veriyoruz ama ateş olmayan yerden duman çıkmayacağı da bilinen bir gerçek. Ayrıca Ico, Shadow of the Colossus ve The Last Guardian gibi oyunları yapan ekibin başındaki Fumito Ueda da, Sony tarafından boş bırakılacak bir isim değil. Tabii hâlâ birlikte çalışıp çalışmadıklarını bilmiyoruz ama büyük ihtimalle PlayStation 4konsoluna özel oyunlar üretmeyi sürdürecektir. öte taraftan, saydığımız oyunları Team Icostüdyosuyla geliştiren, The Last Guardian oyununun yapımı esnasında dağılan stüdyosundan ayrılarak bağımsız GenDESIGN stüdyosunu kuran Fumito Ueda, yaptığı oyunlarda, görsellerdeki benzer yapıları kullanmakta. Resimde görülen kızın yapısı, diğer oyunlardaki kahramanların güçsüz, korumasız halini anımsattığını söyleyebiliriz. Ayrıca Fumito Ueda oyunlarındaki dev yaratıklar da oyunlarının hayranlarına hiç yabancı gelmeyecektir.

GenDESIGN stüdyosunun PlayStation 4″e özel oyunlar üretmeyi sürdüreceğini varsayarsak boş kalmayacakları aşikâr. önümüzdeki E3 2018 fuarına kadar yeni haberler alabilmeyi umut ediyoruz. Zaten hâlihazırda, Shadow of the Colossus için bir yeniden yapım oyunu hazırlanmakta ve PlayStation 4 için 7 Şubat 2018 tarihinde satışa sunulacağını hatırlayalım. GenDESIGN resmi sitesindeki çalışmalarımız kısmındaki The Last Guardian çizimleri dışındaki tek resmin de kuşların sonundaki kıza benzerliğini göz ardı edemeyiz. Heyecanla beklemeyi sürdüreceğimiz firmanın son oyununun PlayStation 4 konsolu tarafından oynanabilir durumda olduğunu hatırlatalım. Fumito Uedabundan önce ne yapmış diye merak edenler için en yakın örnek The Last Guardian.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here