Ana sayfa Haber The Beatles yarın Spotify Deezer ve Apple Music”e geliyor

The Beatles yarın Spotify Deezer ve Apple Music”e geliyor

0

The Beatles‘ın linsans haklarını elinde bulunduran şirket açıklama yaptı. Açıklamaya göre The Beatles’ın albümleri, single’ları ve diğer çalışmaları Spotify’da, Deezer’da, Apple Music‘de ve Google Play’de yer alacak. Spotify, Deezer ve özellikle Apple Music‘te sanatçıların şarkıları kısıtlı bir şekilde yer alıyor, sadece kısıtlı şarkılar değil orijinalden “cover” parçalar da The Beatles’ın sayfasını doldurmuş durumda. Ayrıca The Beatles‘ın ilişkili yapımcılarına göre, The Beatles’ın mevcut çalışmaları yer alıyordu. Bu çalışmaların içerisinde Giles Martin’le özel yapılmış remix şarkılar da var. İşin nadide tarafı bu tabiki. 

Daha önce The Beatles ile Apple arasında iTunes konusunda önce anlaşma sağlansa da ardından bazı anlaşmazlıklar sonucunda iTunes’dan The Beatles’ın özel içerikleri ve şarkıları çıkarılmış, taraflar uzun vadede anlaşamayacaklarını dile getirmişti. Apple açısından 2010 yılından bu yana devam eden bir The Beatles bilinmezi var, Spotify ve Deezer açısından da yeni bir gelişme.

Söz konusu bütün albüm kayıtları ve diğer single’lar olunca işin ucu ses kalitesi ve albüm sırasında yaşanan ses bozuklarına geliyor. Daha önce Mp3 meydanında The Beatles’ın yüksek çözünürlüklü albümleri sunulmuştu. 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here