Ana sayfa Haber Tesla’nın Megapack Bataryası, Yakında Piyasaya Sürülebilir

Tesla’nın Megapack Bataryası, Yakında Piyasaya Sürülebilir

0

Elektrik ile çalışan araçların gelişimi ile birlikte; artık devasa pillere de ihtiyacımız var. Tesla şefi Elon Musk röportajda; “sabit depolama tarafında büyük bir ürün” hakkında bir ipucu verdi ve çevrimiçi bulunan bazı ipuçları şirketin bu ürünü “Megapack” olarak adlandırdığını gösterdi.

Megapack İle İlgili Detaylar Sızdı Mı ?

Electrek; Megapack’ın gerçekte ne olduğuna dair daha somut bir fikir veren PG & E’nin Moss Landing enerji depolama alanı için Tesla’nın önerisinin bir kopyasını aldı.

Belgelere dayanarak söyleyebiliriz ki Tesla; yeni Power Storage ürününü, Powerpack yerine büyük ölçekli projeler için kullanmayı planlıyor. Her bir Megapack pil sistemi görünüşte; 23’5 “x 5’3” ölçek ve yaklaşık 2,673 kWh kapasiteye sahip olacak. Bu; 51.5 “x 32.4” ebatlarına, 210 kWh enerji kapasitesine sahip Powerpack’den çok daha büyük.

Belgedeki fotoğraflar; Tesla’nın arka arkaya iki konteyner boyutlu Megapack birimi kurmayı planladığını gösteriyor. Ayrıca Tesla; California’daki PG & E bölgesinde toplam 1.200 MWh kapasiteli 449 Megapack dağıtmayı planlıyor.

Tesla şirketi görünüşe göre 2020’ye yetişmek istiyor. Bu nedenle Tesla yakında üniteler kurmaya başlayabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here