Ana sayfa Sektörden Tesla yeni bir Gigafactory için Almanya’yı değerlendiriyor

Tesla yeni bir Gigafactory için Almanya’yı değerlendiriyor

0

Tesla yakın zamanda Çin’de bir Gigafactory kurmak için hükümet ile anlaşmaya gittiğini açıklamıştı. Firma, aynı zamanda bir de Avrupa’da fabrika kurma planlarını ortaya çıkardı. Tesla CEO’su Elon Musk, Avrupa’da en iyi tercihin Almanya olduğunu belirten bir tweet attı.

Yeni Gigafactory ile Tesla tüm üretim bandlarını tek çatı altında toplayacak

Elektrikli otomobil üreticisi, Hollanda’nın Tillburg şehrinde bir fabrikaya sahip olsa da burada sadece Model X ve Model S arabalarının son birleştirmesi yapılıyor. Musk, bir süredir Avrupa’da bir Gigafactory kurmayı planlıyor ve bu fabrikada pilin yanında araç da üreteceğini belirtiyor.

Firma, Kuzey Amerika, Çin ve Avrupa’da üretim hatları kurulmasına olumlu bakıyor ve ilerleme için gerekli görüyor. Bu iddiayı bir tweetle de doğrulayan Elon Musk, ayrıca fabrikanın kurulması durumunda yönetim merkezinin yine Hollanda’da kalacağını belirtiyor.

Şimdiye kadar ABD’nin Nevada eyaletinde kurulmuş olan Gigafactory 1, Tesla ve partnerleri tarafından sadece pil hücreleri, paketleri ve yürüyen aksam üretimi için kullanılıyor. Yeni açılacak fabrikalarda araçlarla ilgili olan her şeyin üretileceği ise Musk tarafından doğrulandı. Tesla’nın Nevada’daki ilk fabrikası, bölgedeki konut fiyatlarını arttırdı ve binlerce kişiye istihdam sağladı. Bu sebeplerden Tesla’nın yeni Gigafactory kurulumlarına bölgelerden olumlu dönüşler alınıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here