Temmuz ayı itibariyle haftada 5.000 Tesla Model 3 üretmeyi hedefleyen Elon Musk bu hedefi kaçırdı. Bu hedefin kaçmasıyla birlikte firma yatırımcı ve müşteriler gözünde ciddi bir prestij kaybı yaşadı. Bu prestij kaybı maddi ortama yansıdı ve firma her gün zarar etmeye devam ediyor. Elon Musk, bu durumun önüne geçmek için fabrikada yatıp kalkarak üretimi günde 500 adetin üzerine çıkarmayı başarabildi. Elon Musk bu işi tabi ki yalnız yapmadı. Aksine, işi asıl yapanlar hatta çalışanlar.

Haftada 5.000 Model 3’e ulaşana kadar durmak yok!

REUTERS/Mike Blake

Electrek tarafından elde edilen firma çalışanlarına gönderilen e-postada Musk şu noktaların altını çiziyor:

  • Tesla şuan güvenilir biçimde günde 500’den fazla Model 3 üretiyor.
  • Bazı günlerde üretim günde 700’e kadar çıkıyor.
  • Bazı üretim hatları hala radikal yükseltmelere ihtiyaç duyuyor. Bu hatlardan ilki boya atölyesi.
  • Fremont fabrikasında 7/24 bulunan Musk, ekiplerin kullanabildikleri tüm kaynaklara ulaşabilmeleri için elinden geleni yapıyor.
  • İlk yüksek performans çift motorlu Tesla Model 3 üretimi tamamlandı.

Firmanın geleneksel otomobil üreticilerine ciddi şekilde kafa tutuyor oluşu sektörde dalgalanmalar yarattı. Bu dalgalanmalar neticesinde elektrikli araç konusundaki Ar&Ge katlansa da hala kat edilecek çok yol var. Firma hedeflediği haftalık 5.000 Model 3 üretimine ulaşana kadar durmadan gelişmeye devam edecek. Bu süreç içerisinde umuyoruz ki firma ayakta kalabilir ve elektrikli otomobil devrimini yaşarız.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here