Ana sayfa Haber Tesla, ofis otoparklarına ücretsiz elektrikli şarj aleti takacak

Tesla, ofis otoparklarına ücretsiz elektrikli şarj aleti takacak

0

Tesla Supercharger

Dünya çapında en yaygın şekilde yer alan Tesla elektrikli şarj istasyonları yeni bir noktaya daha yayılıyor, o da ofis otoparkları. çalışanların ofislerine geldiklerinde Tesla’larını otoparkta şarja takılı bırakarak kafalarının rahat olmasını ve araçlarının güvenilirliğini arttırmayı hedefleyen firma, duvar tipi şarj aletlerini firmalara ücretsiz veriyor ve montaj yapıyor.

Firmalara ücretsiz olarak duvar tipi şarj aletlerini vermek ve montajını yapmak için bazı şartları arayacak olan Tesla, bu şartların ne olduğunu açıklamadı ancak muhtemelen duvarlarda uygun konum ve gerekli elektriksel gücü sağlayabilecek enerji hatları söz konusu şartlar altında inceleme altına alınacaktır. Şarj aletlerinin tükettiği elektriği ödemeyecek olan Tesla, bu konuda masrafı firmalara bırakacak fakat mantıklı düşünürsek bu durumu son derece normal karşılamaktayız. 

Sadece Tesla elektrikli araçlarla uyumlu olacak şarj aletleri, diğer benzer araçları şarj edemeyecek. Seviye 2, yani 240 Volt gerilime sahip olan şarj aletleri, boş bir Tesla araç bataryasını birkaç saat içerisinde tam kapasiteye ulaştırabilecek. Ofis otoparklarına yerleştirilen şarj aletleri Tesla’nın halka açık şarj aletleri haritasında yer almayacak, zira bu şarj aletleri sadece firmanın personeline özel olacak. 

Son birkaç yılda şarj altyapısını arttırmak için son derece büyük bir çaba harcayan Tesla, Supercharger hızlı şarj üniteleriyle otobanlar üzerinde kısa molalarda menzilleri ciddi oranda arttırırken araçların daha uzun süre bekleyeceği noktalarda da standart şarj aletleri ile verimli elektrikli araçlarını her zaman tam kapasitede tutmaya çalışıyor. ülkemize resmi olarak giriş yapmayan Tesla’nın otomobillerini hemen hemen hiç görmeyişimiz son derece normal bir durum ancak diğer firmaların plug-in hybrid ve tam elektrikli modellerinin şarj olması için yeterli altyapının da eksik olduğunu açıkça belirtmekte fayda var.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here