Ana sayfa Haber Tesla modelleri yakında ‘Köpek Modu’na sahip olabilir

Tesla modelleri yakında ‘Köpek Modu’na sahip olabilir

0
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Otomobillerinin iç ortamının aşırı ısınmasını önlemeye dair bir sisteme uzun süredir sahip olan Tesla, bu konuda halkı da bilinçlendirmek zorunda. Bir Tesla’nın yanından geçen herkes bunu bilmediği için içerideki evcil hayvanınızı kurtarmak amacıyla polis çağırabiliyorlar ya da arabanızın camını kırabiliyorlar. Köpeğiniz her ne kadar güvende olsa bile elektrikli otomobilin kliması çalışırken ses çıkarmaması bilinçsiz halkı korkutuyor.

Twitter üzerinden gelen bir gönderiye onay veren ve “İyi” diyen Musk, bu fikrin yakında Tesla’larda karşımıza çıkabileceğinin sinyallerini vermiş oldu. Özelliğin çok detaylı bir haline sahip olmasak da büyük kontrol panelinde çıkacak bir uyarı metni ve anlık kabin sıcaklığı özelliğin sunacağı ekstralar arasında olabilir.

Elektrikli otomobillerin tekrar eden bir problemine dikkat çeken bu durum, halkın hâlâ içten yanmalı araçların kısıtlamalarını dikkate almasından kaynaklanıyor. Evcil hayvanınızı sıcaktan pişirmemek için benzinli bir aracın motorunu açık bırakıp gitmek pratik olmasa da elektrikli araçlar bunu saatlerce hiçbir problem yaşamadan yapabilirler.

Elektrikli otomobillerin yaygınlaşmasına yaklaştığımız bu dönemlerde yavaş yavaş halkın araçlara bakışı da değişecektir.


Aracı: Jon Fingas / Engadget

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here