Ana sayfa Haber Tesla Kendi Kendine Sürüş Modunu Kapattı

Tesla Kendi Kendine Sürüş Modunu Kapattı

1

Her araç şirketinin adeta en büyük hayali denebilecek özelliklerden bir tanesi de kendi kendine sürüş özelliğidir. Her ne kadar bunu Tesla tam güç olarak kullanılabilse de, yine de çeşitli problemleri nedeniyle bunu durdurmak zorunda kaldığı gelen bilgiler arasında. 2017 yılında Elon Musk; Tesla’nın araçlarının hiçbir insan etkileşimi olmadan kendilerini tamamen sürdürebileceklerini ve insan dokunuşuna ihtiyaç olmayacağını söylemişti.

Üstelik her arabanın bu amaca ulaşmak için gerekli donanıma sahip olacağını da duyurmuştu. Ancak ortaya atılan tüm bu vaatler, bir zaman sonra pek de mümkün olmayacak gibi görünmeye başladı.

Tesla Kendi Kendine Sürüş Modunda Ne Tür Zorluklar Yaşıyor ?

Dünyanın en büyük problemlerinden bir tanesi olarak bilinen yakıt yetersizliği, Tesla araçlarının elektrikli üretimleri ile birlikte ciddi oranlarda kamufle edilecekti. Ancak Tesla her ne kadar bunu gerçekleştirme yönünde önemli adımlar atsa bile, 2. en büyük hedefi olan otonom sürüş; bir süre daha bekleyecek gibi görünüyor.

 

Kendi kendine sürüş
Kendi kendine sürüş

 

Alman hükümeti tarafından da Tesla tarafından kullanılan otomatik sürüş ifadesinin yanıltıcı olduğu söylendi. Öncelikli olarak otomatik çalışan bir araç olabilmesi için Musk tarafından, Al Chip sisteminin devreye sokulmasının gerektiği söylenmişti.

Geçtiğimiz yıl otomatik pilot özelliği nedeniyle bir sürücüsünün ölümüne neden olan Tesla şirketi, henüz bunun şokunu atlatamamışken Dünyanın çeşitli yerlerinden kötü haberler gelmeye devam ediyor. Şu an için Tesla araçlarındaki, kendi kendine sürüş konusunda kafa karışıklığı devam ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here