Ana sayfa Haber Tesla Hisseleri Çakılmaya Başladı

Tesla Hisseleri Çakılmaya Başladı

0

Pazartesi günü ABD borsaları için zor bir gündü. Ancak Tesla hisseleri çok daha sert vurdu. Tesla, Model 3’ün Çin’deki fiyatını düşürmesinin ardından, hisse senedi % 7,6 düştü. CEO Elon Musk ve ABD’li 3 müşterileri; Model 3 sevkiyat gecikmeleri nedeniyle vergi kredisi son teslim tarihini kaçırdıklarında geri ödeme sözü verdi.

Tesla Neden Düşüş Yaşadı

Bu hafta sonu Model 3’ün, Tesla’nın Çin internet sitesindeki fiyatlarının % 7.6 oranında düşürüldüğünü ve başlangıç ​​fiyatının şu anda 499.000 RMB (yaklaşık 72.000 $) seviyesinde olduğunu bildirdi. Bu Tesla’nın; Kasım ayından bu yana üçüncü kez Çin’de araçlarının fiyatını düşürme.eylemi oldu.

Birincisi Kasım ayında; Model X ve Model S araçlarının fiyatını % 12 ila 26 oranında düşürerek “Çin’deki müşteriler için arabaları daha uygun hale getirmeye yardımcı olmak için tarifenin önemli bir bölümünü erittiğini” belirtti.

Bir ay önce Tesla; Model X ve Model S fiyatlarını düşürdü ve Çin’in ABD’nin ürettiği araç ve otomobil parçaları üzerindeki % 25’lik vergiyi geçici olarak askıya alarak, iki ülke ticaret savaşında ateşkes ilan etmiş oldu.

Musk; bir müşterinin Aralık öncesi siparişinin yıl sonundan önce teslim edilmemesi durumunda, Tesla’nın kaçırdıkları vergi kredilerini geri ödeyeceği ile ilgili sorusuna yanıt olarak tweet attı.

Bu tesla için bir dönüm noktası olacak. Eğer sözünü tutmazsa, müşteriler büyük bir güven kaybı yaşayacak. Sizce Musk, bu konuda şüpheye yer bırakacak mı ? Bence kesinlikle hayır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here