Ana sayfa Haber Tesla Hırsızlara Karşı Ek Önlemler Alacak

Tesla Hırsızlara Karşı Ek Önlemler Alacak

0

Neredeyse dünyanın en pahalı modellerine sahip olmasıyla bilinen Tesla markasında, her geçen gün hırsızlık haberleri de artmaya devam ediyor. 2 gün önce İngiltere’de yaşanan Tesla Model S hırsızlığından sonra, konu ile ilgili bazı ek önlemler almak için çalışmalar başlatılmıştır.

Hırsızlar; bu aracı çalabilmek için öncelikli olarak model S’nin anahtarının sinyaline ulaştı ve hemen sonra bu sinyallerin şifresini kırdı. Böylece artık Tesla aracı tamamen kullanılabilir hale geldi ve hırsızlar da bunu oldukça kurnaz bir şekilde suistimal etti.

Tesla Araba Hırsızlarına Karşı Ne tür Önlemler Alıyor ?

Satışa sunduğu araçları ile ilgili bazı dönemler hırsızlık haberleri alan Tesla, her seferinde güvenlik konusunda kendisini daha da geliştirmek zorunda kalıyor. Şarj halinde olan Model S aracının çalınmasından hemen sonra Tesla şirketi, PIN uygulamasını da devreye sokmuştur.

 

 

Uygulamaya göre Hırsızlar; Tesla aracınızın kapısını açsalar dahi, arabayı hareket ettirmeleri için daha fazlasına ihtiyaçları oluyordu. PIN numarası denilen bu numara bilinmediği takdirde, kesinlikle araç hareket ettirilemiyor.

Yapılan araştırmalarda çalınan Tesla otomobillerin; %90 nın çok kısa bir süre içerisinde yeniden bulunduğu ortaya çıktı. İçerisindeki GPS sisteminin son derece kuvvetli olması sayesinde, bu araç hurdaya verilmediği takdirde yalnızca 3 saat içerisinde bulabiliyor.

Şirket ilerleyen yıllarda en çok üzerinde duracağı konulardan bir tanesinin de güvenlik olacağının altını çizmişti.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here