Ana sayfa Haber Tesla elektrikli araçları için parça kataloğunu yayınladı

Tesla elektrikli araçları için parça kataloğunu yayınladı

0

Lastik değiştirme dışında maalesef Tesla otomobillerde pek bir tamirat yapmanız mümkün değil. Genel olarak araca erişim zor olsa da işi zorlaştıran bir diğer etken ise firmanın araçlarında kullandığı parçaların bir listesini yayınlamıyor oluşuydu. Bu probleme bir çözüm getiren ve parça listesini yayınlayan Tesla, üçüncü parti tamircileri destekliyor. Firma sayfasında ilk Roadster’dan en yeni Model 3’e kadar tüm modellerinin parçalarını yayınladı.

Genel bir kural olarak parçaları dışarıdan sipariş etmenize izin vermeyen Tesla, kendileriyle iletişime geçmenizi istiyor. Bu parçalardan bazıları, hatta kritik olanları sadece tamir istasyonlarının kullanımına açık. Tam olarak bu sebeple insanların garajlarında Tesla’larını tamir etmeleri bir nevi engellenmiş durumda.

İlgili İçerik: Tesla modelleri yakında ‘Köpek Modu’na sahip olabilir

ABD’de çok sayıda eyaletin yasalarla koruma altına aldığı tamir etme hakkı, Tesla’yı bu hamleye zorlamış gibi görünüyor. Bu kanuna göre parçaların tamamının listesini yayınlamak zorunda olan ve tüm dökümanları da aynı şekilde paylaşması gereken otomotiv firması, sonuç olarak müşterilerine bu kaynakları aktaracak.


Aracı: Jon Fingas / Engadget

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here