Ana sayfa Haber Tesla 3″le kaza yapan Redditor kullanıcısına CEO Musk”tan hızlı cevap

Tesla 3″le kaza yapan Redditor kullanıcısına CEO Musk”tan hızlı cevap

0

Tesla Model 3 marka bir araç alan bir Redditor kullanıcısı karıştığı kazayı anlatmak için ‘Model_3_Crash_Dummy‘ rumuzuyla platformda bir mesaj yazdı. Sürücü ve yolcuların ciddi şekilde yara almadıkları kazada Model 3 enkaza dönmüş. Bu Tesla aracın sahibinin kaza ile ilgili bir kaç tuhaf şeyden bahsetmesinden sonra Tesla’nın CEO’su Elon Musk, bu doğrultuda bazı değişiklikler yapılacağına dair söz verdi.

Araba sürücüsünün belirttiğine göre Model 3’ün büyük tablet biçimindeki ekranının kırılması nedeniyle torpido gözü kilitlendiği için açılamamış. Zira torpido gözünün kontrolü bütünüyle bu ekran üzerinden yapılıyor. Aslında bu durum Model 3’ün bir çok bölümünün kontrolünde de aynı. Bu nedenle sürücü sigorta belgelerinin bulunduğu torpido gözünü açamamış. 

Bunun yanında ekranın yapısının da bazı sorunların kaynağı olduğu görülüyor. Araç çarptığında kolunu ekrana çarpan yolcu, ekran camının kırılmasına neden olmuş ve kolunda da yer yer kesikler oluşmuş. Bu kesikler ufak tefek cinsten olmakla birlikte yaralanmaya sebep olacak cinste bir yapıya sahip olduğunu dile getiriyor sürücü. 

Olaydan haberi olan Musk, işe yarayacağını düşündüğü bazı çözüm yöntemleri hazırladı. Bir sonraki güncelleme ile Model 3’ün anlık bir durma tespit etmesi durumunda torpido gözünün otomatik olarak açılmasının sağlanacağını söyledi. Ekran kırılmasıyla ilgili olarak da ekranı koruyacak ince bir plastik kaplamanın yapılabileceğini, böylece olası yaralanmaların da minimuma indirgenebileceğini söyledi. 

Tesla yetkilileri Musk’ın konuyla ilgili olarak gönderdiği tweetlerin haricinde bir açıklama yapmadılar. 

Tesla arabaları genel itibariyle emniyet konusunda oldukça iyidirler. 2017 Model S tipi araç, ön cephe çarpmalarına karşı dayanıklılık haricinde her kategoride IIHS adlı çarpma güvenliği testinden en yüksek notları almıştı. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here