Ana sayfa Haber Termal kameralı, hava kalitesini ölçebilen Cat S6 çıktı

Termal kameralı, hava kalitesini ölçebilen Cat S6 çıktı

0

Galaxy S9 sadece bir kaç gün içerisinde açıklanacak. Telefonun ne kadara satılacağı Samsung ve ortakları tarafından yapılacak açıklamayla belli olacak.

Haberlerin büyük bölümü, Galaxy S8’den 100 dolar daha pahalı olacağı yönünde. Fakat yine de iPhone X’un 999 dolar olan giriş seviye fiyatından daha ucuz bu haliyle. 

Bununla birlikte ilk 999 dolarlık Android telefon beklenenden bir kaç gün önce çıkmış piyasaya ve hepimiz gözden kaçırmışız bu gelişmeyi. 
Bugün açıklanan Cat S61’den söz ediyoruz. Eğer yabancı geldiyse, termal görüntüleme kamerası ya da iç mekan hava kalitesi sensörü gibi ilginç özellikler taşıyan sağlam akıllı telefonlarla ilgilenmediğiniz için olabilir. 

Bir kaç yıl önce çıkan Cat S60’ın halefi olan Cat S61, yılın ikinci çeyreğinde piyasaya çıkacak ve satış fiyatı da 999 dolar olacak. 

Bu fiyatla 5.2 inç büyüklüğünde, Full HD ve Gorilla Glass 5 camla kaplanmış bir ekran, Qualcomm Snapdragon 630 işlemci, 4GB RAM, 64GB hafıza, microSD desteği, 16 megapiksel kamera, 8 megapiksel selfie kamerası, Bluetooth 5.0, NFC, LTE, dual-bant Wi-Fi ve 4.500 mAh batarya gibi donanıma sahip olan bir telefon edineceksiniz. İşlemci haricinde tüm bileşenlerin, yüksek teknolojili bir Android telefon için oldukça güzel tercihler olduklarını söyleyebiliriz. üstelik telefon çıktığında Android Oreo üzerinde çalışacak olmakla birlikte, daha sonra Android P’ye yükseltilecek. 

Telefonu ön plana çıkaran diğer özellikler ise şöyle:

Cat S61’in ekranı, eldivenle ya da ıslak parmakla da çalışıyor. 

FLIR termal kamera, -20 derece ile 400 derece sıcaklık aralığında ölçüm yapabilecek şekilde geliştirilmiş. Aynı zamanda anlık termal görüntü kaydı da yapabiliyor. 

Telefonla tümleşik gelen Sensirion hava kalitesi sensörü, boya, kimyasal madde, halı, mobilya ya da temizlik ürünlerinden kaynaklanan yüksek seviyeli iç mekan hava kirletici maddelerin kokularıyla ilgili olarak da uyarıda bulunabiliyor. 

Bunların haricinde lazer destekli uzaklık ölçme aracı da bulunuyor. Bu araçla 10 metreye kadar noktasal ölçüm yapabiliyorsunuz. Veriler görsel içinde kaydedildiği için, siteye geri dönmek zorunda kalmadan diğer ölçümleri yapabiliyorsunuz.

Son olarak telefon sertleştirilmiş alüminyum çerçeve, MIL Spec 810G onayı ile birlikte IP68 toz ve suya dayanıklılık sertifikasına sahip. Diğer bir deyişle telefon sonsuza kadar kullanılmak için yapılmış sanki. 

Cihazın Galaxy S9 kadar güzel göründüğünü söyleyemeyiz ama bunun nedeni, telefonda özel bazı yeteneklerin bulunuyor olması. Bunların olabilmesi için de  tasarımdan ödün vermek durumunda kalıyorsunuz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here