Ana sayfa Donanım Temple Run 2, rekor şovu yaptı!

Temple Run 2, rekor şovu yaptı!

0

Başlık mobil oyunlar olduğu zaman Temple Run serisi akla gelen ilk isimlerdendir. Serinin ilk oyunu, 2011 yılında üretilmiş ve çıkışından iki yıl sonra bir milyar indirme barajını geçen Angry Birds ile birlikte anılır olmuştu. 2013 yılının Ocak ayında piyasaya çıkan Temple Run 2, bir milyar indirme miktarına, çok daha kısa sürede ulaşmış oldu. Bir diğer deyişle, serinin ikinci oyunu, mobil oyun dünyasının en kısa sürede, en çok indirilen oyunu olma unvanını kazanmış oldu.

 

 

Temple Run 2, inanılması güç bir rekora imza attı

 

 

 

Serinin yapımcısı olan Imangi Studios’un kurucu ortaklarından olan Keith Shepherd’in; konu hakkındaki açıklamalarıysa şu şekilde: “Gerçekten inanılır gibi değil! Oyun projesine ilk başladığımızda, bir milyar indirme miktarını hayal bile etmedik. Şimdiyse dünyanın her yanından insanlar oyunumuzu oynuyor ve her fırsatta ne kadar beğendiklerini dile getiriyorlar. özellikle Angry Birds gibi bir ismin hemen yanında bulunuyor olmak da harika bir his.” dedi.

 

İlk oyunun çıktığı günden beri geçen süre içerisinde oyuncular, toplam 32 milyardan fazla oyunda, 216 bin 18 saat harcayacak kadar Temple Run oynadılar. Engelleri geçmek ve altınları toplamak içinse oyuncular, tüm dünyada 50 trilyondan fazla kez zıplamaya çalıştı.

 

 

Temple Run 2, inanılması güç bir rekora imza attı

 

 

 

Firmanın bir milyar rakamına ulaşması bir noktada bekleniyordu zira Temple Run 2, iOS, Android ve Kindle olmak üzere, çıkışından sadece 13 gün içerisinde 50 milyon defa indirilmişti. Nisan 2012 yılında piyasaya çıkan Angry Birds Space, 50 milyon barajını 35 günde geçmişti.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here