Ana sayfa Donanım Televizyonda PC keyfi

Televizyonda PC keyfi

0

Ev ağınıza bağlanabilen televizyonlar

Teknoloji her geçen gün hayatlarımızı kolaylaştırmaya devam ediyor. Artık televizyonlarımızı sadece film veya dizi izlemek için kullanmayacağız desek? Ne mi yapacağız? Artık televizyonlarımızdan internete girip maillerimize bakabileceğiz veya siteleri dolaşabileceğiz. Ağa bağlanabilen televizyonlar sayesinde bilgisayarımıza bağlanıp film veya dizi izleyebileceğiz. Bu sayede bilgisayarın çalışma odasında televizyonun ise salonda olması sorun olmaktan çıkmış olacak. Filmlerinizi veya dizilerinizi yerinizden kalkmadan televizyonunuzun kumandası üzerinden kontrol edebileceksiniz. Bu demek oluyor ki; bütün içeriğinize oturma odanızın rahatlığında ulaşma lüksüne sahip olacaksınız. Sanıyorum üşengeçlik yaratıcılığı tetikliyor! Siz ne dersiniz?
 
CREA PC-TV
Televizyon içinde PC

LCD TV ve PC ürün grubundaki yenilikçi ürünleri ile dikkat çeken CREA, bu iki ürün grubundaki deneyimlerini birleştirerek ortaya CREA PC-TV”yi çıkardı.

İstediğiniz zaman PC, istediğiniz zaman TV olarak kullanabileceğiniz Crea PC-TV,  TV izlerken, web sayfalarına da ulaşma imkânı sağlıyor. Kablosuz klavyesi sayesinde TV”nizi internete açılan bir pencere olarak düşünebilirsiniz. Ayrıca PAP (Picture and Picture) özelliğini kullanarak ekranın yarısında Chat yaparken, diğer yarısında da istediğiniz TV programını takip edebiliyorsunuz. Crea PC-TV oyun severlerin hayali olan 42 inç”lik büyük ekranda oyun oynama zevkine de imkân tanıyor.

Crea PC-TV”nin Entertainment serisi içerisinde 2GB DDR2 RAM, 80GB SATA HDD ve Atom 1,6 Ghz işlemci konfigürasyonuna sahip bir PC barındırıyor. Ayrıca oldukça şık alüminyum kasasıyla dikkat çeken seri;  titan, gümüş ve derin siyah olmak üzere üç farklı renk seçeneği ile kullanıcıların beğenisine sunuluyor.
www.crea.com.tr
 

Sony Bravia Z4500
Ağa bağlanan 200Hz”lik
 

BRAVIA Z4500, VAIO dizüstü bilgisayarlar, PC”ler ve Giga Juke Hard Disk Sürücülü Hi-Fi Sistem gibi diğer DLNA Sertifikalı (Digital Living Network Alliance) aygıtlarla sorunsuz ağ bağlantısı kurabiliyor. Bu sayede BRAVIA Z4500″ü evin herhangi bir yerindeki PC’de yer alan dijital resim ve müziklerin keyfini çıkartmak için kullanılabiliyorsunuz.

Ayrıca BRAVIA Z4500, Motionflow 200Hz sistemi ile her orijinal kare için üç ek kare hesaplayarak kare hızını saniyede 50’den 200’e kadar çıkartıyor. Bu sayede hızlı ve akıcı Full HD hareket netliği sağlıyor. Z4500″ün IB Reduction (Image Blur Reduction – Görüntü Bulanıklığı Giderme) olarak adlandırılan tamamlayıcı görüntü iyileştirme teknolojisi, son görüntünün keskinliğini orijinalden kare kare geliştirerek Motionflow 200Hz işlemine girmeden önce iyileştiriyor.

BRAVIA Engine 2 görüntü işlemcisi, çok daha gerçekçi siyahlar üretiyor ve nesneleri gerçekçi bir derinlik ve ayrıntı ile iletiyor. Görüntüdeki kusurları ortadan kaldıran BRAVIA Engine 2, rakipsiz BRAVIA renklerini sunuyor. 80,000:1’lik çok yüksek ekran dinamik kontrast oranı BRAVIA Engine 2’nin çalışmasını maksimuma çıkartıyor.
www.sony.com.tr
 

 

 

Samsung 750 Serisi
İçerik cambazı televizyon

750 serisi LCD TV”lerle birlikte yüklü olarak gelen içerikler, izleyenleri hem eğlendirip, hem de bilgilendirmeyi amaçlıyor. Samsung 750 serisi LCD TV”ler çocuklarınız için bir dadı, bir öğretmen, ev hanımları için aşçı, sabah sporu sevenler için yoga hocası olabilir. Multimedya içeriğine erişim ise çok kolay. Sadece kumandanızdaki bir düğmeye basarak içerik kütüphanesine ulaşabiliyorsunuz. İçeriği güncellemek için de Samsung websitesine ziyaret etmeniz yeterli oluyor www.samsung.com). 750 serisinin 1GB kapasiteli flash belleği sayesinde istemediğiniz içerikleri silip yenilerini de eklemek mümkün.
Ayrıca 750 serisine özel kablosuz DLNA; cep telefonu, TV, bilgisayar arasında içerik paylaşımını kolaylaştırıyor. WiseLink Pro ve kablosuz DLNA teknolojisi ile çektiğiniz videoları, resimleri televizyonunuzda izlemenin ve HD ses kalitesi ile MP3 dinlemenin keyfini çıkarabiliyorsunuz. Tek yapmanız gereken TV”nizin evdeki ağa bağlı ve bilgisayarınızda da DLNA uygulamasının yüklü olduğundan emin olmak. Samsung 750 serisindeki  HYPERLINK “mailto:medi@2.0” medi@2.0 özelliği daha hızlı ve daha bol içerik paylaşımını mümkün kılıyor. TV”lere dijital kameralar, fotoğraf makineleri, oyun konsolları, MP3 çalarlar ve USB 2.0 girişli diğer veri taşıyıcı cihazları bağlamak mümkün. üstelik, aynı anda birden çok medya oynatıcıyı bağlayabilmeniz için 750 serisinde 4 HDMI girişi ve 2 USB girişi bulunuyor.

www.samsung.com.tr
 

Philips 9600 Serisi 
Ambilight keyfi PC ile birleşti

Philips 9600 serisinde yer alan kullanımı kolay Net TV özelliği, televizyonunuzda filmlerin, fotoğrafların, eğlendirici bilgilerin ve diğer çevrimiçi içeriğin keyfini çıkarmanızı sağlıyor. 9600 serisi aynı zamanda Wi-Fi kablosuz bağlantı veya ethernet bağlantısıyla ev ağınızda yer alan içerikleri televizyonunuzun uzaktan kumandasıyla izleme olanağı tanıyor.

Ambilight Spectra 2 ve Perfect Pixel HD Engine teknolojilerini birleştirerek film izleme keyfini bir üst seviyeye taşıyan Philips 9600 serisi, gelişmiş teknolojinin yanı sıra 25 mm inceliğindeki kasası ve sadece 49 mm derinliği sayesinde şık yapısıyla da dikkatleri üzerine çekiyor. 

1920 x 1080p çözünürlüklü Full HD ve 200Hz Clear LCD ekrana sahip olan 9600 serisi, titreşimi engelleyerek sinema filmlerinin tadını çıkarmanıza yardımcı olan Perfect Natural Motion özelliğini sunuyor.
 www.philips.com.tr

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here