Ana sayfa Haber Telegram”ın PC sürümü Windows Store”da: Uygulama olarak açılırsa daha güvenli

Telegram”ın PC sürümü Windows Store”da: Uygulama olarak açılırsa daha güvenli

0

Anlık mesajlaşma uygulamaları artık browser’lar aracılığı ile çalışmaya başladı ancak browser’larda bulunan güvenlik açıkları nedeniyle bu mesajlaşma uygulamalarının, özellikle uçtan uca şifreleme yöntemi bulunanların browser’larda kullanılmasının pek de sağlıklı olmadığı biliniyor. Bunun önüne geçebilmek için Telegram, bir desktop versiyonu uygulama duyurarak Windows Store’da yayımlamaya başladı. Bununla birlikte Telegram’ın Windows Phone versiyonu da 2.0’a güncellenerek önemli özellikler kazandı. 

özelliklerin arasında bulut depolama, grup konuşmalar ve grup içerisinde dosya paylaşımları var. Kullanıcılar, .doc, .ppt, .zip gibi popüler dosya uzantılarına sahip belgeleri birbirileriyle paylaşabilecekler. Grup konuşmaları, 200 kişiye kadar da artırıldı. Ayrıca, bağlantı, veri kullanım özelliği WhatsApp’a oranla epey iyi bir duruma getirildi. Byte harcama konusunda en, en düşük bağlantıda bile paylaşım konusunda problem oluşturmuyor.

Bunun sonucunda Telegram yakın bir dönem içerisinde Windows 10‘un API’lerini de kullanmaya başlayabilir. özellikle Cortana bu konuda öncelikli fakat bununla ilgili herhangi bir ipucu yok. 

Platform konusunda sıkıntılar var; sadece Windows 10 uygulaması olarak yetindiler, Windows 8 veya 7 için sürüm geliştirilmedi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here