Ana sayfa Donanım Telefon şarjında devrim, süresi 30 saniyeye iniyor

Telefon şarjında devrim, süresi 30 saniyeye iniyor

0

İsrail merkezli StoreDot firması tarafından geliştirilen yeni bir pil teknolojisi şarj anlamında çığır açacak. Microsoft‘un İsrail’in Tel Aviv şehrinde düzenlediği Think Next başlıklı konferansta tanıtılan nano teknoloji kullanan özel batarya 30 saniyede şarj oluyor. Şimdilik prototip aşamasında olan teknolojiyle ilgili özel bir video da yayınlandı. Videoda standart bir telefonun “Samsung Galaxy S4” arkasına takılan özel bir pil ve buna bağlanan özel bir şarj aleti görüldü. Firmadan yapılan açıklamada bu özel pillerin binlerce kez şarj edilebileceği ifade edildi.

 

 

Piller 30 saniyede şarj olacak

 

 

 

The Next Web internet sitesine açıklamalarda bulunan StoreDot CEO‘Su Doron Myersdorf, “MFEMulti Function Electrodeçok Fonksiyonla Elektrod” ismini verdiğimiz özel bir materyal geliştirdik. Bunun bir tarafı süper kapasitör, diğer tarafı ise Lityum elektrod gibi davranıyor. 2016 yılında seri üretime geçmeyi planlıyoruz” açıklamasında bulundu.

 

Şimdilik bir telefonun içine sığabilecek kadar küçültülemeyen bu pil teknolojisi halen geliştirilme aşamasında. 2 yıl içinde raflardaki yerini alması beklenen pil teknolojisinin taşınabilir cihazlardaki güç sorununu ortadan kaldırması bekleniyor.

 

 

Piller 30 saniyede şarj olacak

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here